U18 reprezentacija / 18. kolovoza 2022.

JUNIORSKO SP (m) – Hrvatska uvjerljiva protiv Crne Gore

Hrvatski će vaterpolisti sutra (u petak) igrati za peto mjesto na svijetu protiv Italije, s početkom u 13.30 sati.
Naši su mladići naime u prvoj utakmici bore za poredak od 5. do 8. mjesta uvjerljivo svladali Crnu Goru 11:7 (3:2, 2:4, 3:0, 3:1). Odlično je odigrana druga polovica utakmice u kojoj je suparnik uspio postići tek jedan pogodak, a i taj je bio samo 10 sekundi prije kraja. Još na sredini utakmice, nakon druge četvrtine rezultat je bio manje-više neizvjestan, utakmice neodlučena. Crna Gora je naime u treću četvrtinu ušla s vodstvom 6:5, a tada je slijedio pravi mali hrvatski uragan.

Serija 6-0 do kraja utakmice ili preciznije do 10 sekundi do kraja, za potpuni i veliki preokret, te uvjerljivu i zasluženu pobjedu. Najbolji pojedinac susreta bio je Patrik Kolak koji je postigao 5 golova. Ova pobjeda, a posebno način na koji je ostvarena na određeni je način ogledalo psihičke stabilnosti naših juniora odnosno mogućnosti brzog ‘povratka’ nakon poraza u četvrtfinalu niti 24 sata ranije.

U utakmici koja je prethodila ovoj, a također u borbi za poredak od 5. do 8. mjesta, Italija je svladala Grčku 19:15.