U18 reprezentacija / 16. kolovoza 2022.

JUNIORSKO SP – Hrvatska pobijedila Australiju u osmini finala!

Juniori su među 8 najboljih reprezentacija svijeta! Hrvatska muška reprezentacija, do 18 godina, pobijedila je u osmini finala Australiju 14:3 (5:1, 3:1, 3:0, 3:1), te izborila sutrašnje četvrtfinale protiv Srbije koje je na programu u srijedu navečer od 19.30 sati.

Australci su vrlo brzo ‘razmontirani’. Već nakon prvih osam minuta bilo je 5:1, u poluvremenu 8:2, a kako je vrijeme odmicalo, tako je prednost u korist Koljaninovih mladića samo rasla. Hrvatska je realno protiv Australaca odigrala najbolju utakmicu u dosadašnjem dijelu natjecanja. Visoke pobjede nad sastavima poput Kuvajta ili Uzbekistana ipak nisu mjerilo. Nije to u punoj mjeri niti Australija, ali kada se uzme u obzir značaj utakmice, činjenica da više popravka u slučaju posrtanja nema, uz fakat da Australci imaju ne baš maleno tehniko znanje i plivačko umijeće, onda ocjena o najboljoj utakmici ima svoje mjesto.

Uostalom, puno toga govori i podatak o broju primljenih pogodaka. Australija je ostala bez postignutog gola 17 minuta ili od sredine druge do sredine zadnje četvrtine. S po tri pogotka najefikasniji u našoj reprezentaciji bili su Robert Stojanac, Toni Mozara i Vito Janković.

Sada, točnije sutra, slijedi nemjerljivo jači suparnik. Momčad Srbije nije samo domaćin natjecanja već je i jedan od favorita za visok plasman, pa i medalju. Samo, ostaje ipak malo pričekati, pa vidjeti što na sve to kažu naši mladići.