Juniori, Prvenstvo Hrvatske / 25. siječnja 2024.

JUNIORSKO PRVENSTVO HRVATSKE – Sažetak 1. dana

U Splitu su odigrane utakmice 1. kola završnog turnira državnog prvenstva za uzrast juniora.

U skupini A, Mladost je svladala Zadrane, reklo bi se bez većih problema. Naime, Zadar 1952 je samo jednom uspio izjednačiti (1:1) i to je rezultatski bio najveći doseg Zadrana. Treća je četvrtina bila presudna u pogledu konačnog pobjednika. Od 4:3 koliko je bilo za Mladost šest minuta prije kraja treće četvrtine, mladi su Zagrepčani zaredali s 4 gola, primili tek jedan, te su u zadnju dionicu ušli s 8:4. Ovu su prednost dodatno uvećali do 10:4, minutu i pol prije kraja.

U drugoj utakmici iste skupine, gradskom ogledu Jadrana i POŠK-a 1937, uspješniji su bili mladi jadranaši. Skoro pa je pobjednik odlučen već nakon dvije minute igre u drugoj četvrtini kada je Jadran poveo 5:1. Do poluvremena je bilo 6:2 i to je bila razlika koju poškovci nisu mogli smanjiti, čak i štoviše. Sredinom treće je sastav trenera Franičevića vodio 8:2. Pet minuta prije kraja poškovci su uspjeli prepoloviti zaostajanje (10:7), ali više od toga nije išlo. Dapače, Jadran je do kraja zaključao svoja, a ‘otključao’ suparnikova vrata u još tri navrata.

U B skupini dvije vrlo visoke pobjede. Prvo je momčad trenera Samira Barača, Primorje EB svladalo prošlogodišnjeg juniorskog prvaka, Jug Adriatic osiguranje sa čak 8 golova prednosti. Luka Babić je bio osobito nadahnut postigavši 7 pogodaka! Uz njega se isticao Lucijan Dujmić (4 gola). Kod poraženih je najviše pogodaka (3 gola) postigao Vlaho Pavlić. Prva četvrtina nije naslućivala ovakvu razliku, budući da je temeljno obilježje prvih 8 minuta bila izjednačenost – 3:3. No tada, kao da je zapuhala ‘nevera s Kvarnera’. Riječani su postigli čak 5 golova, primili jedan i stvorili veliku zalihu, 8:4. U druge dvije četvrtine je ona samo dodatno rasla, s tim da je u zadnjoj četvrtini slijedio i još jedan ‘udar’ mladih Riječana ili 4:1 u ovoj dionici. Sigurno da je jedna od prevaga Riječanima bio i vratar Mauro Čubranić koji se zbog ovog prvenstva vratio iz Rovinja gdje je bio na pripremama seniorske reprezentacije.

Najveću pobjedu kola ostvario je Mornar koji nije dao mi mrvicu šanse Medveščaku. Uostalom, sve govore i neke brojke. U drugoj polovici utakmice Mornarevci su primili samo jedan gol (u zadnjoj minuti), a u zadnje tri četvrtine bilježimo tek 2 pogotka Medveščaka. Vratar Zagrepčana Nikola Batoš je čak dospio obraniti 13 udaraca, ali svejedno je 17 lopti odsjelo u mreži Zagrepčana. Doista, snažan nalet mladića koje trenira Zvonimir Ivanko.

U petak su na rasporedu utakmice 2. i 3. kola, dakle rasplet nadmetanja unutar skupina nakon kojeg ćemo znati koje će momčadi izravno u polufinale, a koje u tzv. lažno četvrtfinale ili razigravanje za poluzavršnicu.