Juniori, Prvenstvo Hrvatske / 28. siječnja 2024.

JUNIORSKO PRVENSTVO HRVATSKE – Mornar je prvak države

Najbolje juniore u državi ima splitski Mornar! U finalu završnog turnira juniorskog Prvenstva Hrvatske u Splitu, Mornar je pobijedio Mladost 13:10, te tako osvojio trofej namijenjen naslovu prvaka.

Nakon izjednačene prve četvrtine, Zagrepčani su imali sjajnu prvu polovicu druge dionice u kojoj su s tri uzastopna pogotka, od 4:3 došli do vodstva 7:3 golovima Fajkovića, Bučevića i Bušića. To međutim nije obeshrabrilo mornarevce koji su uspjeli do ‘poluvremena’ smanjiti svoj zaostatak na 7:5, da bi u trećoj četvrtini uslijedio preokret. Mornar je tu dionicu dobio čak 5:1 ili još preciznije, nakon što je Mladost povela 8:5, slijedio je uragan mornarevaca s pet uzastopnih pogodaka i puni preokret – od 8:5 za Mladost do 10:8 za Mornar. Sve to u nepunih 6 minuta.

U zadnjoj dionici Mornar ne samo što je znao sačuvati stečenu prednost već ju je još malo i povećao do konačnih +3 za Splićane.

Pozicija Klub

Broncu su osvojili juniori Primorja EB koji su u susretu za treće mjesto bili bolji od dubrovačkog Jug Adriatic osiguranja (13:12). Pobjeda ostvarena minimalnom prednošću logična je posljedica vrlo izjednačene utakmice u kojoj je rijetko kad jedna od momčadi imala više od pogotka prednosti.
Po 5 su golova postigli Lucijan Dujmić za Riječane odnosno Vlaho Pavlić za Dubrovčane.

Splitskom Jadranu je pripalo 5. mjesto nakon uvjerljive pobjede nad Medveščakom, još je nadmoćnije za 7. mjesto slavio Zadar 1956 protiv POŠK-a 1937.

Nagradu na najboljeg igrača turnira zaslužio je Mislav Ćurković (Mornar), peterostruki strijelac u finalnoj utakmici, dok je najbolji vratar završnog turnira, Mauro Ivan Čubranić (Primorje EB).