Juniori, Prvenstvo Hrvatske / 21. veljače 2021.

Juniori Juga AO novi su prvaci Hrvatske

Najbolje juniore u državi ima dubrovački Jug Adriatic osiguranje. Mladi vaterpolisti iz Gruža potvrdili su to na završnom turniru juniorskog Prvenstva Hrvatske koje je u nedjelju završeno u Splitu. U finalu su igrači trenera Đanija Pecotića, uvjerljivo svladali splitski Jadran.

Početak utakmice možda i nije dao za naznačiti takav epilog budući da je Jadran poveo 2:0 (Brakus i Tiozzo iz protunapada) i tim rezultatom okončao prvu četvrtinu. Drugih je osam minuta ponudilo sasvim drukčiju sliku s Poljuda, te presudilo u konačnici utakmicu.

Pozicija Klub

Mladi Dubrovčani su ovu dionicu dobili čak 5:1, te prvi dio utakmice okončali vodstvom 5:3. Ono je još dodatno povećano pogocima Ljepave, Zvona i Mozare za čak 8:3, malo manje od četiri minute prije kraja treće dionice. S ukupno pet golova prednosti (9:4) jugaši su ušli u zadnju četvrtinu u kojoj su znali stečenu prednost bez problema i sačuvati.

U utakmici za treće mjesto, Primorje EB je pobijedilo Mornar BS 7:3.