Juniori, Prvenstvo Hrvatske / 19. veljače 2021.

Poznati polufinalisti juniorskog Prvenstva Hrvatske

Dvjema utakmicama tzv. lažnog četvrtfinala (budući da su dvije momčadi izravno već u polufinalu), u Splitu je u petak počeo završni turnir 6 najboljih sastava juniorskog Prvenstva Hrvatske za sezonu 2020./21. Već nakon dvije utakmice jasno, brojka je spala na četiri najbolja sastava. U četvrtfinalu su naime poprilično uvjerljivo, juniori Mornara BS i Primorja EB svladali svoje suparnike iz Zadra 1952 odnosno Mladosti, te se plasirali u polufinale.

Mornarevci nisu imali nimalo problema protiv Zadrana koji su načelno bili ugodno iznenađenje zadarskog kvalifikacijskog turnira. Za njih je velik uspjeh što su dospjeli na Final 6. Mornar BS je u poluvremenu vodio 6:2, nakon treće četvrtine još i više, 11:3. Ovom pobjedom su momci koje trenira Zvonimir Ivanko izborili polufinale protiv gradskog im suparnika, Jadrana.

U drugoj je pak utakmici, Primorje EB svladalo zagrebačku Mladost. Riječani su puno bolje otvorili utakmicu (3:0), da bi mladostaši ipak uspjeli sredinom druge četvrtine uhvatiti priključak i izjednačiti (3:3, 4:4). Nakon toga je riječki sastav postigao četiri uzastopna pogotka za novo, ozbiljno odvajanje koje su uspjeli sačuvati do kraja utakmice. Riječane u polufinalu čeka sastav Juga AO. Podsjetimo, Jadran i Jug AO su temeljem osvojenih prvih mjesta na kvalifikacijskim turnirima u Zadru odnosno Šibeniku, izborili pravo izravnog ulaska u poluzavršni Prvenstva Hrvatske za juniore.

Sve utakmice s poljudskog bazena moguće je pratiti u prijenosu na YouTube kanalu Hrvatskog vaterpolskog saveza.