Prvenstvo Hrvatske, Seniorke / 9. ožujka 2024.

Jugašice namučile jadranašice

U subotu su odigrane utakmice 7. kola Prvenstva Hrvatske za seniorke. U središtu pozornosti je bio gruški susret Juga i Jadrana. Utakmica za koju smo i najavili da su Splićanke favoritkinje, ali i da Dubrovkinje pokazuju i više nego jasan i velik napredak. Dokazali su to prethodno kolo kada su u svojem bazenu svladali splitsku Buru, a sada su na nemalene muke stavile i puno jače suparnice, Jadran.

Liderice iz Splita su na koncu slavile, ali samo s 3 gola razlike, s tim da je nakon tri četvrtine bilo minimalnih 12:11 za Jadran. Splićanke su istina brzo i visoko povele (5:1 krajem prve četvrtine, te 7:2 i 9:4 u drugoj), ali u trećoj dionici je Jug odigrao svojih najboljih osam minuta, taj dio igre dobio čak 6:3, te vratio utakmici prizvuk neizvjesnosti. Najviše golova je već poslovično dala jadranašica Jelena Butić, šest.

U ostale dvije utakmice 7. kola iznenađenja nije bilo. Mladostašice su na 20 golova razlike ostavile gošće iz Šibenika (Iva Rožić je postigla 7 golova), a niti Bura nije imala problema na gostovanju u Vukovaru kod osječke Murse. Štoviše, Splićanke su došle sa samo 11 igračica, ali i to je bilo sasvim dovoljno za visoku pobjedu protiv Slavonki. Najviše golova je za Buru postigla Lara Srhoj, pet.