Liga prvaka, Seniori / 1. lipnja 2023.

Jugaši u petak za 7. mjesto

Kao i prošle sezone, dubrovački Jug Adriatic osiguranje će se na završnom turniru Lige prvaka boriti za 7. mjesto u Europi.

Nakon poraza u četvrtfinalu dan ranije od Barcelonete, ali u jako, jako dobroj igri mlade momčadi Gospara, protiv Olympiacosa u prvom susretu borbe za poredak od 5. do 8. mjesta, sasvim drukčija priča.

Olympiacos je djelovao poput ekspresnog vlaka. Brži, jači, umješniji, a pobjednik je odlučen jako rano. Već je na polovici utakmice bilo 7:1 za momčad iz Pireja, a nakon treće četvrtine i 11:1. Najveću prednost bilježimo u zadnjoj četvrtini kada je momčad iz Atene vodila čak 13:1. Jedan jedini pogodak Dubrovčana u prve tri četvrtine je bio gol iz peterca (strijelac Joković).

Realizacija igrača više našeg predstavnika nakon tri dionice 0-11. Jednostavno, nije to bio dan jugaša. Dan koji valja zaboraviti, što prije, tim bolje. Uostalom, slijedi u petak u 19.00 sati utakmica za 7. mjesto.