Regionalna liga / 27. ožujka 2024.

Jugaši slavili usred Beograda

U prvoj utakmici 1. kola beogradskog turnira nadmetanja za prvaka Premier lige, ili poretka od 1. do 5. mjesta, Jug Adriatic osiguranje je minimalno, ali zasluženo pobijedio domaći sastav Crvene zvezde.

Bila je to utakmica s dosta obrata, puna neizvjesnosti, a čija je kulminacija uslijedila u zadnjim minutama. Dvije i pol minute prije kraja je Franko Lazić izjednačio s igračem više na 13:13, da bi pola minute kasnije sijevnula kontra jugaša koju su Beograđani odlučili zaustaviti prekršajem za peterac (Marko Radović), a miran i siguran izvođač bio je Maro Joković. Šut dolje desno bio je prejak i odveć precizan za vratara Zvezde Mišovića neovisno što je ovaj bio u toj strani gola.

Počelo je inače vodstvom naše momčadi (2:0), na što je suparnik uzvratio brzim poravnanjem (3:3), da bi prvu četvrtinu dobila Crvena zvezda (3:4). U prvih pet minuta druge četvrtine jugaši su ‘probijali’ suparnika na sve načine. Pozicijski napad, s igračem više, pa do protunapada. Rezultat toga je 4:0 jugaša ili preokret s 3:4 na 7:4 u korist jugaša. Strijelci u tom nizu bili su Djerkovic, Burić, Joković i Mozara iz spomenute kontre. Do kraja ove četvrtine Zvezda je uspjela smanjiti na 7:6, te od tada jugaši održavaju gol do dva razlike uz dva izjednačenja suparnika (9:9 i 10:10).

Sredinom zadnje četvrtine ‘juriš Zvezde’ biva okončan ne samo s izjednačenjem (12:12), nego i vodstvo (12:13). Bile su to minute kada je i trener jugaša Vjeko Kobešćak morao zamijeniti vratara, te je umjesto Tonija Popadića između vratnica uplivao Fran Čubranić i ubilježio dvije vrijedne obrane. Posebno vrijedne zbog opisa zadnje dvije i pol minute koje smo naveli iu početku.

Jugaši su u četvrtak slobodni, baš kao što su to sada bili igrači splitskog Jadrana pred kojima je sutra težak zadata. Derbi protiv Novog Beograda od 20.15 sati.