Liga prvaka / 15. prosinca 2020.

Jugaši slavili i drugi put u Ostiji

Vrlo dobra izvedba jugaša u 2. kolu A skupine Lige prvaka, protiv vjerojatno i najopasnijeg im suparnika na ovom turniru, francuskog prvaka Marseillea. Pobjeda koja je izvojevana prvenstveno sjajnom obranom u prve dvije četvrtine, ali i utakmica koja je u pojedinim trenucima jednako tako pokazala da se momčad iz Dubrovnika uz svoje prokušane i iskusne, starije igrače može pouzdati i na podmladak iz vlastitog inkubatora, od Marka Žuvele do Marina Tomasovića.
Prvo poluvrijeme ili prve dvije četvrtine je Jug Adriatic osiguranje odigrao kolosalno! Od obrane do napada. Marseille, momčad s trojicom centara, nije se uopće mogla istaknuti s pozicije sidraša u prvih 16 minuta. Jedan izboren peterac, u otvaranju utakmice i to je sve. No, nije bilo ni vanjskog šuta jer Jug AO nije podigao blok već zid na 5-6 metara od svojeg gola.
Marseille je poveo golom Prlainovića iz peterca, da bi Žuvela realizirao dva uzastopna napada s igračem više za Jugovih 2:1. Do kraja prve četvrtine su još golove za Jug AO dali Lončar i Fatović za 4:1. Igrač više jugaša u tom je razdoblju bio 3-4, a Marseillea 0-4. Ništa čudno da je onda u takvim brojkama, uvjetima nakon dvije četvrtine bilo čak pet golova plusa za Dubrovčane (8:3).
U sljedećih je osam minuta možda logično došlo do manjeg pada koji Francuzi koriste s tri uzastopna gola (Vukičević, Crousillat i Kovačević), da bi onda drugi spominjani Jugov mladić, Marin Tomasović 36 sekundi prije kraja treće dionice vratio mir u redove hrvatskog prvaka. Sjajno proigravanje Garcije s desnog krila 18-godišnjem Tomasoviću na lijevo krilo i iz teške situacije, gotovo pa iz mrtvog kuta, Marin uspijeva pogoditi Lazovićevu mrežu (9:6).
U posljednjoj četvrtini je Jug AO još do dvije minute prije kraja vodio s tri gola razlike (10:7), da bi Camarasa i Spaić minutu i pol prije kraja ugrozili pobjedu hrvatskog prvaka. To pak nije dopustio sjajni reprezentativni centar Luka Lončar koji s 2 metra, leđima okrenut golu, prima loptu, okreće se s braničem ‘na leđima’ i pogađa Lazovićevu mrežu za 11:9, točno 1.08 minuta prije kraje. Gol francuskog ljevaka Uga Crousillata za konačnih 11:10, ali samo 4 sekunde prije kraja, bilo je ipak tek ‘uljepšavanje’ poraza Marseillesa. Nikako ne i umanjivanje pobjede Juga AO.
– Znali smo da će nam ova utakmica biti vrlo teška, fizički zahtjevna, protiv plivački i u svakom pogledu jakog suparnika. Uz manji pad u drugom dijelu utakmice, pobjeda je mislim sasvim zaslužena – nakon utakmice je pred kamerama LEN.TV rekao Vjekoslav Kobešćak, trener Juga Adriatic osiguranja.
Jugaši posljednju utakmicu na turniru Lige prvaka u Ostiji igraju u srijedu, od 17.45 sati protiv Olympiacosa.