Liga prvaka / 10. rujna 2023.

Jugaši se plasirali u Ligu prvaka

Hrvatska će i u sezoni 2023./24. imati ponovo dva kluba u Ligi prvaka. Uz Jadran koji se plasirao izravno temeljem osvojenog državnog prvenstva, u eliti će biti i dubrovački Jug Adriatic osiguranje.

Gospari su pobjedom i u 3. kolu kvalifikacijske skupine u Dubrovniku, protiv momčadi OSC-a iz Budimpešte, ušli u povlašteno društvo odnosno u krug najboljih klubova na kontinentu.
Samo je u prvoj četvrtini vladala manja rezultatska neizvjesnost u okviru koje su gosti iz Mađarske čak bili jednom i kratko vodili (1:2). No, u drugoj je dionici odlučen pobjednik odnosno Dubrovčani su u drugih osam minuta napravili presudnu razliku. Tu su četvrtinu Kobešćakovi učenici dobili 4:0 odnosno u poluvremenu vodili 8:3.
Kako je vrijeme odmicalo tako se prednost jugaša samo povećavala. U trećoj četvrtini se tako bilježi vodstvo Dubrovčana 9:3, pa 12:6. U konačnici su jugaši slavili s 4 pogotka prednosti.

U drugoj utakmici 3. kola dubrovačke skupine, Tourcoing je pobijedio bukureštanski Dinamo 14:8.

Jugaši su osvajanjem prvog mjesta u kvalifikacijama, ujedno popunili skupinu Lige prvaka. Jugaši će igrati u skupini B zajedno s prvakom Europe i Italije, Pro Reccom; potom s najboljom momčadi Grčke, Olympiacosom, te gruzijskim prvakom Dinamom iz Tbilisija.

Splitski Jadran je također doznao suparnike u Ligi prvaka. Jadranaši su u skupini C s momčadi mađarskog prvaka Ferencvaros, zatim s Jadranom iz Herceg Novog, prvakom Crne Gore i beogradskom Crvenom zvezdom.