Euro kup / 8. ožujka 2024.

Jugaši s plus 1 u Budimpeštu

Jug Adriatic osiguranje je u prvoj utakmici osmine finala Eurokupa u Dubrovniku svladao branitelja naslova ovog natjecanja iz prošle sezone, vrlo jaki budimpeštanski Vasas s golom razlike (12:11).
Svakoj se pobjedi valja veseliti, posebno kada je izborena u Europi i protiv jakog suparnika, a što Vasas jest. Sve navedeno je točno, iako će isto tako u dubrovačkom taboru ipak ostati i malo žalosti što će se na uzvrat poći s ‘samo’ jednim golom prednosti.

Naime, šest minuta prije kraja utakmice jugaši su imali i najveću prednost (+4 odnosno 11:7), a samo 40-ak sekundi do kraja bilo je još uvijek vrlo komotnih tri pogotka ‘viška’ za našu momčad, (12:9). No, s dva pogotka u nepune pola minute Gergely Burian je potvrdio osobnu kvalitetu, a uzvrat u glavnom mađarskom gradu za dva tjedna učinio sasvim otvorenim.

Gospari su se pokazali boljim sastavom, iako još ne u optimalno najboljem stanju. Gostima iz Mađarske su dopustili samo jedno vodstvo (0:1), a pred kraj druge četvrtine jugaši su prvi put poveli s četiri gola razlike (7:3). Bilo je tada i vrlo dobro razdoblje igre s brojčanom nadmoći u bazenu ili s igračem više (4-6).
Dva do tri gola prednosti je Jug Adriatic osiguranje održavao i tijekom treće dionice, da bi početkom zadnje četvrtine jugaši došli do navedenog već vodstva 11:7, nakon kojeg je uslijedila već opisana završnica.

Uzvratna utakmica na rasporedu je za dva tjedna odnosno 23. ovog mjeseca u Budimpešti, no tada će i jugaši biti dodatno jači za prvog vratara Tonija Popadića, iako je mladi Nikša Brzica opravdao očekivanja