Euro kup / 9. travnja 2024.

Jugaši ‘potopili’ zvezdaše

Fantastično izdanje Jug Adriatic osiguranja u prvoj utakmici četvrtfinala Eurokupa. Velika pobjeda našeg predstavnika na temelju koje Gospari mogu poprilično spokojno dočekati 27. travnja i uzvratnu utakmicu. Jasno da još ništa nije riješeno, te da je nužan maksimalan oprez, ali Dubrovčani su na pragu plasmana u polufinale odnosno na Final Four ovog natjecanja.

Uoči utakmice je Aleksandar Filipović, trener gostujućeg sastava govorio kako su oni svjesno neke stvari „skrivali” od jugaša u prijašnjem susretu Premier lige u Beogradu kada je Jug Adriatic osiguranje također pobijedio, ali tada minimalno tek (14:13). Najavljivali smo međutim da nisu niti jugaši tada u Beogradu otkrili baš sve karte, a sad se u Gružu samo potvrdilo kakav ‘špil karata’ u rukama ima Vjekoslav Kobešćak, te da hrvatskom strategu igra ‘skrivača’ ipak ide daleko bolje.

U prvoj četvrtini već 5:0
Beograđani su bili primorano na kapitulaciju u prvih nekoliko minuta, doslovno. Nakon nepunih sedam uvodnih minuta bilo je 5:0 za hrvatskog predstavnika! Burić, Djerkovic, Cabanas, pa dvaput Mozara. Petarda je već odsjela u mreži srpskog kluba.
Nastavili su tim tempom Dubrovčani i u drugoj četvrtini podižući gol-razliku ili prednost kao od šale – 7:1, 9:2 (najveća prednost), pa sve do 10:4 pogotkom Cabanasa s igračem više, ali ujedno i iz kontre. Suparnički vratar mu je čak obranio prvi pokušaj, ali je Španjolac potom vješto, šraubom pospremio loptu u mrežu.

Na sve te nevolje srpske momčadi, stiglo je još nekoliko. Vrlo rano su treću osobnu pogrešku dobili Vuk Milojević (14. minuta), te Marko Radović (16. minuta). Sve prije kraja druge četvrtine. U trećoj minuti igre u trećoj četvrtini, izbačen je iz igre i treći gostujući igrač, Dušan Vasić, ali ovog puta se radilo o isključenju bez prava zamjene 4 minute ili zbog osobite oštre, brutalne igre. Gostujući sastav je na rezultatski minus bio i u sve opasnijem igračkom minusu, manjku igrača u rotaciji.

Do kraja utakmice, tijekom treće i četvrte četvrtine, jugaši su rutinski okončali posao pobijedivši suparnika sa 6 golova razlike.