Prvenstvo Hrvatske / 25. studenoga 2020.

PH – Rezultati 7.kola

Druga pobjeda Medvjeda

U 7. kolu, a svom petom ovosezonskom prvenstvenom nastupu, Medveščak je u bazenu na Sveticama došao do novih bodova u Prvenstvu Hrvatske. U derbiju začelja, srazu dvije posljednjeplasirane momčadi lige, nekih većih nedoumica nije bilo u pogledu konačnog ishoda. Dodatna otegotna okolnost Zadranima bila je svakako i smanjena rotacija odnosno činjenica da su u Zagreb doputovali s tek 12 igrača.

Đivo Bobić s 4 pogotka, te iskusni Marko Bratić i Jerko Anzulović s tek golom manje, bili su glavni ‘detonatori’ uspjeha zagrebačke momčadi. Već sredinom prve četvrtine bilo je 4:1 za Medveščak, da bi sredinom druge četvrtine Zadrani uspjeli doći na gol zaostatka u dva navrata (5:4, 6:5 i 7:6), ne i više od toga. Kako je odmicalo vrijeme u drugom dijelu utakmice, gostima je ponestajalo snage, a paralelno s tim sve se više povećavalo Medveščakovo vodstvo.

Gosti i dalje imaju problema s igračem više koji im je konstantno ispod 50% (u srijedu 5-12). Iako, ostat će ubilježeno i da je Zadru 1952 ovo druga utakmica po visini postignutih golova. Više su dali samo makarskom Galebu MR u 2. kolu koje su Makarani dobili 20:12.

Jadranaši ‘preplivali’ Rijeku

Na Kantridi su se uoči utakmice nadali mogućem čudu, osvajanju možda kojeg boda, vjerojatnije ipak samo međusobno bodrili, ali na koncu gostovanja Jadrana, morali su samo priznati višu kvalitetu suparnika.

Prve dvije četvrtine još su djelomice i protekle u izjednačenoj igri, u kojoj ipak domaćin nije niti jednog trenutka vodio. Najbolje ili najviše što su Hinićevi učenici postigli bilo je jedno poravnanje (2:2) sredinom druge četvrtine. Nakon početne dvije dionice Jadran je imao minimalno vodstvo (4:3), a onda kao da su Splićani uključili neke dotad skrivene turbo-potisnike. U trećoj četvrtini su gosti postigli čak 7, a primili tek jedan pogodak. Uoči zadnje četvrtine bilo je 11:4 za Jadran, te je Smodlakinim igračima preostalo samo uz minimum utroška energije privesti utakmicu kraju.

Obje momčadi vjerojatno svjesne kako ih još bitniji susreti očekuju predstojećeg vikenda u kvalifikacijama za završni turnir Kupa. Jadran ide u Zagreb s nakanom osvajanja prvog mjesta, dakle ugrožavanja Mladosti, dok će se u Dubrovniku riječko Primorje EB vjerojatno, tako se barem čini uoči početka turnira, boriti sa Solarisom za mjesto na Final Fouru Kupa.

Jugaši ‘potkresali’ krila Galebu

Najavljeno – očekivano – učinjeno. Prvak države s lakoćom je prošao Makarsku, poput pijavice protutnjao tamošnjim bazenom i ‘smrznuo’ domaćina na -11. Kakva je i kolika bila kanonada po golu Galeb MR najbolje svjedoči podatak da su makarski čuvari mreže ubilježili čak 16 obrana ukupno (M.Podrug 14 i Topić 2), što je svakako za pohvaliti, a svejedno je njihova momčad primila 20 golova. Jednostavno, razlika u klasi i više no očita. Na Dubrovčanima ni traga mogućem umoru budući da su samo 24 sata ranije igrali utakmicu u svom gradu, potom putovali (istina do ne tako predaleke im Makarske).

Trener Kobešćak iznova nije predstavio najjači mogući sastav pa tako nije bilo Lončara i Obradovića, ali bez značajnijeg negativnog traga na rezultatu s gledišta gostiju.

Štoviše, neki su novi mladići dobili priliku. Jedan od njih, 16-godišnji Josip Tolja kojemu je čak povjereno i izvođenje jednog peterca. Ovog puta nije dao, bit će da je malo trema svoje učinila, ali nebitno i sasvim razumljivo. Po tri su gola zato dali Fatović, Merkulov, ali i dvojica mladića koji tek grade svoj put u prvoligaškom društvu, Radić i Žuvela.

Tri je gola za domaćina postigao i Boris Popović.