Regionalna liga / 11. travnja 2024.

Jugaši pokleknuli tek petercima

Vrlo, vrlo dobru igru su predstavili igrači Jug Adriatic osiguranja. U drugoj utakmici 1. kola zaključnog turnira za prvaka Premier lige u Splitu, Dubrovčani su izgubili tek nakon slabijeg izvođenja peteraca od europskog doprvaka, moćnog Novog Beograda. Nakon 32 minute je bilo 11:11, s tim da je naša momčad češće i duže bila u vodstvu, sredinom utakmice u dva navrata i s dva gola prednosti (7:5).

To je bio rezultat nakon prve dvije četvrtine, a jugaši su vodili ponovo s istom razlikom i početkom treće dionice (8:6). Briljirali su potezima, kako u napadu, tako i u obrani, Rino Burić, Marko Žuvela, ali i Španjolac Sergi Cabanas. Nakon druge četvrtine, trener Vjekoslav Kobešćak je promijenio vratara, pa je između vratnica uplivao Fran Čubranić.

Gost iz Beograda je morao uprijeti svu snagu ne bi li uspio poravnati (9:9) uoči zadnje četvrtine. Za razliku od prve četvrtine u kojoj su jugaši bili ti koji su diktirali rezultat, poveli i primoravali suparnika na stizanje, sada je slijedila obratna situacija. Filipović je doveo goste u prednost (9:10), ali jugaši se ne predaju već golom Žuvele s 2 metra s igračem više poravnavaju. Novi Beograd je ponovo prvi došao u vodstvo (10:11), strijelac je bio mladi Vasilije Martinović s lijevog krila, da bi izjednačio za Gospare ponovo Žuvela, ovog puta iz kaznenog udarca.

U zadnjoj su minuti obje momčadi imale napad odnosno priliku da susret riješe prije izvođenja peteraca, ali kako se to nije dogodilo o pobjedniku je odlučivala serija udaraca s 5 metara. Tu je nažalost bio dostatan samo jedan promašaj za odluku. Gol je promašio mladi jugaš, Toni Mozara. Neovisno porazu, Jug Adriatic osiguranje je ostavio sjajan dojam u bazenu protiv imenima daleko jačeg, skupljeg suparnika.