Regionalna liga / 8. studenoga 2023.

Rezultati Premier lige 7.kolo

Novo slavlje Primorja EB u Zagrebu

Riječani su se ove sezone pokazali poput kakve, kako bi se pučki reklo, ‘crne mačke’ za Žapce. Nakon što su ih nedavno izbacili iz kvalifikacija Hrvatskog kupa odnosno izvan mogućnosti da dosegnu završni turnir, samo koji dan kasnije, a na istom bazenu, nova pobjeda momčadi trenera Hinića. No, ovog puta bez peteraca, dakle ipak nešto uvjerljivije, ali svakako zasluženo. Ujedno, umnogome na krilima braće Čubranić.

Vratar Mauro je s 14 obrana bio ta posljednja brana za zagrebački sastav, dok je brat mu Niko postigao 4 gola, prvi strijelac utakmice, ali još bitnije sva 4 pogotka u završnici odnosno u zadnjih 9 minuta utakmice.

Primorje EB je i duže bilo u vodstvu, zapravo prvu prednost Žabaca ubilježili smo tek početkom treće četvrtine, Gluhaić za 4:3. U ovoj je dionici Mladost povela i 6:4, ponovo Gluhaić iz peterca i to nakon treće osobne Gabrijela Burburana. Tada slijedi mali show Nike Čubranića.
Prvo 35 sekundi prije kraja treće četvrtine smanjenje za 6:5, pa onda u trećoj minutu zadnje dionice gol za izjednačenje, 6:6. Četiri minute prije kraja puni preokret, Karlo Babić je doveo goste u vodstvo, 7:6 za Primorje EB. Nakon Hercegovog izjednačenja, ‘ukazuje’ se iznova Niko Čubranić s dva ‘vezana’ gola (8:7 i iz peterca za 9:7 u završnim trenucima utakmice).
Ovom pobjedom je Primorje EB potvrdilo 4. mjesto u skupini A ili Zapad nakon prvog dijela nadmetanja u Premier ligi ili prije razigravanja u borbi za poredak od 1. do 3. odnosno od 4. do 7. mjesta.

Jadran je broj 1

Momčad trenera Jure Marelje je broj 1. Kako u gradu, tako i u Premier ligi, skupina A ili Zapad. Potvrdili su to jadranaši i u srijedu navečer u poljudskom plivalištu, iako Jadran primjerice i nije nastupio u najjačem sastavu. Nedostajao je naime reprezentativni centar Josip Vrlić, kao i jedan od dvojice prvih vratara, Ivan Marcelić.

Nije se ni na koji način osjetio izostanak ove dvojice, ali se zato osjetio izostanak golova mornarevaca u drugom dijelu utakmice. Zadnjih punih 18 minuta i 28 sekundi Mornar nije postigao gol. Za Jadran je to ispao na koncu skoro pa trening

Jugaši pobjedom do 2. mjesta

Jug Adriatic osiguranje je pobjedom u Herceg Novom osvojio drugo mjesto u prvom dijelu nadmetanja u skupini A (Zapad) Premier lige. U 7. kolu su naime Gospari slavili protiv crnogorskog prvaka, čisto i zasluženo, iako je u zadnjim minutama domaćin bio zaprijetio.

Dubrovački sastav je zaigrao bez Djerkovica i Burđeleza, ali se od doslovno prve minute nametnuo suparniku. Uostalom, domaćin je prvi pogodak uspio postići tek sredinom druge četvrtine, a dotad je već naša momčad vodila 3:0 (Burić, Daube, Lazić). U drugoj su četvrtini Kobešćakovi učenici još uvjerljivije vodili jer u tom dijelu igre bilježimo nakon peterca Jokovića, minutu prije ‘velikog odmora’ i prvu prednost od četiri pogotka prednosti (6:2 za jugaše). Kasnije će gosti u još dva navrata ostvariti takvu razliku, 7:3 i 8:4 u trećoj dionici.

U zadnjoj četvrtini je Jadran iz Herceg Novog pokušao maksimalno ojačati obranu, ubrzati napad i djelomice uspio u tome jer su pet minuta prije kraja stigli na samo gol zaostatka (8:7). Dvije minute prije kraja, bitan trenutak. Franko Lazić je s igračem više pogodio za +2 (9:7), a to je već dalo navijestiti uspjeh za goste. Holod je u sljedećem napadu pucao, točno u vratara Popadića, a s druge je strane Laziću ispala lopta iz ruke u napadu jugaša. Iskoristili su to Novljani smanjivši na 9:8, samo 39 sekundi do kraja.

Jugaši su jasno odigrali maksimalno dugačak napad, čuvajući loptu od presinga crnogorskih jadranaša, tako da je domaćinu preostalo 9 sekundi za zadnji napad i moguće poravnanje. Taj je napad Jadran (HN) izveo tako da je vratar Đurović krenuo s loptom naprijed, curile su sekunde, na koncu je Đurović i pucao, ali preko gola našeg vratara Popadića.

Ovom pobjedom je Jug Adriatic osiguranje preskočio bodovno Jadran (HN), zauzeo 2. mjesto u skupini A ili Zapad Premier lige, prije početka drugog dijela uzvratnih utakmica u poretku od 1. do 3. mjesta. Ta prva će biti već ove subote, kada će se ista ova dva suparnika ponovo sastati, ali sada u Gružu. Ne samo u Gružu, nego i pod krovom jer utakmica u Herceg Novom je odigrana u otvorenom plivalištu budući da bazen u Herceg Novom nije podesan za ikakva nadmetanja.