Regionalna liga / 16. studenoga 2023.

Jugaši petercima slavili na Poljudu

Hrvatski derbi je opravdao očekivanja. Vrlo dobar vaterpolo, potpuno izjednačen, susret u kojem smo vidjeli i vratarske obrane peterca (Anić ukrotio šut Jokovića), ali i gol sa sredine bazena (Žuvela sa zvukom sirene na kraju druge četvrtine). Puno sjajnih obrambenih reakcija, ali i napadačkih nadmudrivanja, te načelno jedan veliki rezultatski obrat. U korist gostiju.

Naime, Jadran je prvi poveo (Fatović, 1:0) nakon malo više od minute igre, ali gosti iz Dubrovnika su izjednačili (Lazić, 1:1), pa potom i oni došli do vodstva (Cabanas, 1:2). Od tog trenutka, Jadran više vodstva nije vidio do početka zadnje četvrtine. Jugaši su pak s druge strane održavali dva gola prednosti (4:2, 5:3 i 6:4 koliko je bilo nakon druge četvrtine.

Dva gola prednosti su jugaši držali sve do tri i pol minute prije kraja treće četvrtine (7:5 za jugaše), a Jadran je ušao u dodatan problem s trećom osobnom Konstantina Harkova.
Ipak, u zadnju se dionicu ušlo kao da smo na početku – neodlučeno. Naime, s dva gola Đure Radovića Jadran je poravnao na 7:7, vrativši punu neizvjesnost.

Početak zadnje četvrtine pripada jadranašima koji su poveli i to s dva gola prednosti. Prvo Luka Bukić, a potom i Đuro Radović iz peterca za 9:7 u korist aktualnog prvaka Hrvatske. Učinilo se da je Jug Adriatic osiguranje na pragu poraza, ali ispriječio se tomu Rino Burić. Ljetošnje pojačanja Dubrovčana pristiglo iz Jadrana, odigrao je vjerojatno najbolju četvrtinu u dosadašnjem dijelu sezonu. Gol za smanjenje Jadranovog vodstva 9:8, pa pogodak za izjednačenje 9:9, a kad je s druge strane Loren Fatović (bivši jugaš, sada jadranaš) doveo splitski sastav u prednost (10:9), izjednačio je i opet… Burić. Nije kraj!
Nakon što je Čagalj s igračem više pogodio Popadićevu mrežu za 11:10, samo pola minute kasnije, baš Čagalj je napravio prekršaj za peterac koji je za jugaše izveo… naravno, Rino Burić. Pogodak za 11:11, tri minute prije kraja ispostavio se i posljednji. Barem u 32 minute igre.

Prišlo se raspucavanju peteraca u kojem su puno pribraniji bili jugaši.
Od jadranaša je pogodio samo Đuro Radović, dok su Jerko Marinić Kragić i Loren Fatović pogodili vratnicu odnosno gredu, a šut Luke Bukića je zaustavio ponovo izvrstan vratar Toni Popadić.