Juniori, Kup Hrvatske / 2. srpnja 2023.

Jugaši obranili naslov

Juniori dubrovačkog Jug Adriatic osiguranja osvajači su Hrvatskog kupa nakon što su u finalu završnog turnira, juniorska konkurencija dakako, u Rijeci svladali momčad splitskog Mornara 13:6

Mladi Gospari su ovime obranili naslov koji su u istom natjecanju, istog uzrasta osvojili prošle godine. Tada su bolji bili od Jadrana, a sad od druge splitske momčadi, sastava Mornara. Bila je to ujedno i oproštajna utakmica od dubrovačkog kluba za trenera Hrvoja Koljanina, pomoćnog trenera seniorske momčadi Jug Adriatic osiguranja, ali i trenera juniora istog kluba. Kao što je znano, Koljanin od sljedeće sezone vodi atenski Olympiacos.

Mladi su Dubrovčani bili dominanti tijekom cijelog završnog turnira, a isto su pokazali i u finalu. Već su nakon prvih 8 minuta navijestili trijumfalni epilog u svoju korist, dobivši prvu dionicu 4:1. Početkom druge četvrtine su Dubrovčani to još malo ‘podebljali’, na 5:1.

S odmicanjem vremena, prednost jugaša je samo rasla, pa je na koncu treće dionice bilo 10:5, da bi se sve završilo na plus 7 za mlade Dubrovčane, odnosno 13:6.

Pozicija Klub

Broncu je osvojila momčad domaćina završnog turnira, riječko Primorje koje je slavilo protiv Zadra 1952, s uvjerljivih 16:11. U ovoj je utakmici također dosta toga odlučeno već u prvoj četvrtini koju su Riječani dobili 4:1.

Peto je mjesto osvojio splitski Jadran koji je bio bolji od zagrebačke Mladosti, 16:13; dok je sedmo mjesto pripalo juniorima POŠK-a 1937 koji su svladali šibenski Solaris, 22:10.

Uz pobjednički pokal za Jug Adriatic osiguranje za osvojeni juniorski Kup Hrvatske, podijeljena su i pojedinačna priznanja.