Prvenstvo Hrvatske / 9. listopada 2020.

Jugaši lagano kroz Svetice

Prije utakmice nije bilo puno neizvjesnosti, ali niti tijekom susreta puno dramatičnosti. Prvak Hrvatske je debitirao u ovoj prvenstvenoj sezoni u Zagrebu, kod Medveščaka i s 8 golova plusa došao do prva tri boda.

Možda trener gostiju može naći zamjerke u postotku realizacije igrača više, ali samo možda… U prvoj utakmici sezone, u susretu predvidljivog ishoda, protiv suparnika koji ipak nije najviše razine ili klase Juga, te i s dosta mladih igrača (Zvono, Tomasović, Begić) to doista nije nikakav problem. Fatović s čak 6 golova, ali i Merkulov sa sjajnom realizacijom šuta 5-5, prvi su pojedinci utakmice.

Ipak, komplimenti i Medvjedima. Neće baš biti puno momčadi koje će ove sezone biti poražene od jugaša s ‘samo’ 8 golova razlike, a i rezultatski se donekle držati u tri četvrtine. Ona druga dionica je naime bila presudna. Četvrtina u kojoj je Jug Adriatic osiguranje protutnjao Sveticama (6:1).