Prvenstvo Hrvatske, Seniori / 1. ožujka 2024.

Jugašima i jadranašima prednost nakon prvih utakmica

Odigrane su prve utakmice četvrtfinala Prvenstva Hrvatske, a čime je počelo doigravanje u našem seniorskom vaterpolu. Obje su utakmice završile manje-više očekivanim ishodima, iako to ne znači da nije bilo zanimljivo.

Korčulani ‘pali’ u drugoj polovici

Dubrovački Jug Adriatic osiguranje došao je u Korčulu na dan utakmice. Malo preciznije, na dan prve utakmice protiv KPK, budući da će se uzvrat odigrati također u Korčuli, već u subotu, od 13.00 sati. Dubrovčani su došli kako smo i najavili bez ozlijeđenih prvih vratara, reprezentativca Popadića i mladog Jurišića, kao i bez američkog reprezentativca Daubea koji se tek vratio iz SAD, te centra Grgurevića koji ima zdravstvene tegobe.
Ipak, u momčadi su bili svjetski prvaci – Žuvela, Kržić, Lazić i Burić, kao i novi igrač, australsko pojačanje, povratnik Jacob Merčep, te dakako najiskusniji, Maro Joković.
Korčulani u najjačem sastavu i vrlo dobrom izdanju u prvoj polovici utakmice. Tomu najbolje svjedoči rezultat 8:8 na polovici utakmice ili nakon prve dvije četvrtine (5:5 i 3:3). U trećoj četvrtini jugaši daju ‘gas’, golovima Lazića, Burića i Kanađanina Djerkovica, momčad trenera Kobešćaka je napravila prvu ‘zalihu’ (11:8), da bi ju s vremenom samo pojačavala. Uostalom, u zadnjim sekundama su postigli dvostruko više pogodaka nego su ih primili (18:9), a konačan rezultat (18:10 za Jug Adriatic osiguranje) postavio je za KPK, Ivo Bego, još prošle sezone igrač Triestea.

Suvereni Jadran

Momčad Jadrana u petak je službeno u Poljudu bila gost protiv Zadra 1952. Podsjetimo, i ova će dva sastava svoje četvrtfinalne utakmice odigrati, shodno dogovoru klubova, dan za danom.
Status uvjetnog gosta jasno nije baš nimalo zasmetao jadranašima na putu uvjerljive pobjede i vodstva 1-0 u četvrtzavršnici. Izuzmemo li oporavljenike Bukića i Čaglja, trener Jure Marelja je izveo najjači sastav, a oni su iskazali snagu od starta. Već nakon prvih 8 minuta bilo je 6:1 za Splićane. Otvorili su sraz s 4:0, sredinom druge četvrtine je bilo već 9:1. Utakmica je jako rano okončana. Najbolji strijelac bio je Jerko Marinić Kragić s 4 pogotka.

Uzvrat Jadrana i Zadra 1952 zakazan je za subotu u 19.45 sati.

Pravo da u drugom krugu PH igraju u polufinalnim utakmicama za prvaka i plasman do 4. mjesta će
steći klubovi koji nakon druge uzvratne četvrtfinalne utakmice budu imali više bodova u međusobnom