Prvenstvo Hrvatske / 17. listopada 2020.

Rezultati 3. kola Prvenstva Hrvatske

Prvi bodovi za Makarane

Rezultatski najneizvjesnija utakmica cijelog kola bila je ona u Makarskoj u kojoj je domaći Galeb MR pobjedom nad POŠK-om došao do prvih bodova u ovosezonskom prvenstvu.

Svojevrsni derbi začelja odnosno klubova iz ‘donjeg doma’ odlučen je tek u posljednjoj četvrtini. U posljednjim minutama utakmice, Ante Kuzmanić je preuzeo odgovornost u svoje ruke, te je upravo on svojim golovima za 9:7 manje od tri minute prije kraja, a posebno pogotkom za 10:7 u zadnjoj minuti (39 sekundi prije kraja utakmice), razriješio pitanje pobjednika.

Dotad se u Makarskoj igralo ‘gol na gol’, s tim da valja naglasiti da je puno češće domaćin bio u vodstvu. U biti, poškovci su samo jednom poveli (2:3 početkom druge dionice), a i to je trajalo samo 15-ak sekundi. Uz četverostrukog strijelca Kuzmanića, u redovima pobjednika koje slovo više zaslužuje i vratar Galeba MR, Mario Podrug koji je ubilježio čak 18 obrana!

Mornarevci preuzeli vrh tablice

Nakon trećeg kola na čelu prvenstvene tablice se smjestio Mornar BS! Tri utakmice, tri glatke pobjede. Dobro, ona u 2. kolu protiv Solarisa nije bila glatka, ta je utakmica bila krajnje neizvjesna, ali za prvo, pa tako i za treće kolo stoji ocjena o jednostavnosti pobjede mornarevaca.

Protiv Medveščaka je sve bilo završeno već do poluvremena. Rezultat 9:2 za domaćina u polovici susreta govori baš dostatno. Za Splićane i pohvala više jer su do pobjede došli ipak oslabljeni, bez prvog vratara Marina Kordića i najboljeg strijelca Marina Vrdoljaka koji su odradili prvu od dvije utakmice suspenzije zbog izgreda iz prethodne utakmice. Vrdoljakovu je rolu očito na sebe preuzeo Roko Akrap s čak 6 pogodaka, a nije daleko mu bio niti brat mu Duje s 4 gola. Od Medveščaka je vjerojatno i njihov trener očekivao nešto malo bolju igru.

Jugašima sva 3 boda iz Splita

Elegantno i mirno, bez prevelike dramatike. Tako su vaterpolisti Jug Adriatic osiguranja prošli kroz Poljud i u derbiju 3. kola svladali domaći Jadran. Umnogome su već početne minute zapravo i odredile kasniji tijek susreta. Trolist možda i najraspoloženijih igrača u gostujućim redovima, Fatović, Merkulov, te iz protunapada s lijevog krila Papanastasiou doveli su svoju momčad do 3:0 prednosti nakon polovice prve četvrtine. Jadran je uspio uzvratiti do kraja te dionice golovima Bege i Burića s igračem više, te smanjiti zaostatak na 3:2. No, to se ujedno kasnije pokazalo i najbliže što su se Splićani uopće uspjeli primaknuti aktualnom prvaku Hrvatske.

Druga četvrtina je dugo oskudijevala golovima, ali onda kada je ‘procurilo’, bilo je to u Jadranovu mrežu – ponovo Papanastasiou, te mladi Roberto Radić, obje akcije s igračem više, za novo osjetnije vodstvo jugaša, 5:2. Tu je na koncu i ostalo što se tiče razlike, iako valja spomenuti posljednju dionicu u kojoj je, sve do 6 minuta prije kraja, Jug Adriatic osiguranje vodio i dvostruko odnosno 10:5.

Valja pripomenuti i da je Jadran sredinom treće četvrtine ostao bez Nikole Milardovića, za splitski sastav bitnog igrača, ljetošnjeg pojačanja, pa su tako i dodatno dobitne ‘akcije’ gostiju dobile još više na uvjerljivosti. Vratari su pak bili dvoznamenkasti u obranama (Luka Podrug 11, Toni Popadić 12), ali čuvar mreže Jadrana bio je na ipak daleko većim iskušenjima, pod laganom rafalnom paljbom. Sve u svemu, čista i zaslužena pobjeda prvaka države.