Prvenstvo Hrvatske, Seniori, Vijesti / 1. srpnja 2020.

Polufinale Prvenstva Hrvatske – prva utakmica

DUBROVNIK – Plivalište Gruž. Gledatelja 100. Suci: Tiozzo (Split) i Gašpardi (Korčula). Opunomoćenik: Grbin (Korčula).

JUG AO: Popadić, Macan, Fatović 3, Lončar, Kržić 1, Garcia 1, Lozina 1, Merkulov 1, Papanastasiou 1, Žuvela 1, Benić 1, Obradović 6, Jarak, Tomasović 1. TRENER: Vjekoslav Kobešćak.

SOLARIS: Šparada, Malenica, Erak 1, N. Štrkalj, Bulat 1, Herceg 1, Vlahović, Pelicarić 1 (1), Vrcić, Ljubičić, Ibrahimpašić, Kovačić 1, L. Štrkalj, Sabioni . TRENER: Jure Marelja.

PETERCI: Jug AO, Solaris 1-1.

OSOBNE POGREŠKE: Jug AO 2, Solaris 4.

REALIZACIJA IGRAČA VIŠE: Jug AO 1-4 (25%), Solaris 0-1.

Počelo je intrigantno, a završilo očekivano. Šibenčani su naime poveli 2:0 golovima iskusnog Kovačića i centra Hercega. Bilo je to nakon tri minute igre. Dostatno da malo ‘razbudi’ domaćina, ‘razljuti? Paula Obradovića koji je postigao svoja prva dva za izjednačenje nakon prve četvrtine (2:2). To je bio tek uvod u ono što je slijedilo mladim šibenskim vaterpolistima. Naime, sada su Merkulov, pa Papanastasiou i opet Obradović ispogađali šibensku mrežu za vodstvo jugaša 6:2. Valja posebno istaknuti da je ritam ‘udaranja’ po golu gostiju davao vrlo raspoloženi, već poslovično po tom pitanju, Paulo Obradović. Popularni je Medo već do poluvremena postigao 5 od ukupno 7 golova Juga AO. Nije na toj brojci stao jer je već početkom treće dionice postigao i svoj šesti gol ili dvije trećine ukupnih Jugovih u tom trenutku (9:3).

Jug AO je rutinski obavio svoj posao u prvom polufinalnom susretu sa Šibenčanima, a dakako izraziti su favoriti i za susret na Crnici. Druga utakmica ovog polufinalnog para igra se u petak, 3. srpnja u Šibeniku uz prijenos na Planet Sport TV s početkom u 21.00 sat. Podsjetimo, u polufinalu se igra do dvije pobjede, neovisno gol-razlici.