Liga prvaka / 10. rujna 2023.

Još jedno dobro izdanje Primorja EB

Riječani nisu pobijedili, ali jako su skupo ‘prodali kožu’ protiv momčadi s puno jačim, višim europskim rejtingom zadnjih godina.
U 3. kolu kvalifikacijskog turnira Lige prvaka u rumunjskoj Oradei, talijanska Ortigia je tek u zadnjoj četvrtini ‘slomila’ našeg predstavnika, Primorje EB, (16:14).

Naime, nakon tri četvrtine bilo je neodlučeno (10:10). Štoviše, neodlučeno je bilo još četiri minute do kraja utakmice (12:12). Tek je u završnici Ortigia, ‘stisnuvši’ malo jače obranu, uspjela zaustaviti primorjaše, dok su u napadu iskusniji igrači talijanskog prvoligaša uspjeli kazniti pogreške Hinićevih učenika.
Primorje EB je ponovo iskazalo zavidnu razinu borbenosti i neodustajanja, pa i onda kada je suparnik prijetio malo bržim i većim rezultatskim odvajanjem (6:3, početkom druge četvrtine). Već u istoj toj dionici Riječani su se vratili, poravnali na 6:6 pokazavši ‘zube’. U trećoj četvrtini je riječki sastav čak i dvaput vodio (9:8 i 10:9).

Kada dometnemo da je Primorje EB ovaj turnir odigralo bez za njih vrlo bitnog igrača, mladog Viktora Tončinića (ozlijeđen) i s vratarom Čubranićem koji je uskočio u vodu nakon 2 tjedna mirovanja, onda nastup Primorja EB u Oradei možemo ocijeniti samo pozitivnim.
Savladali su Oradeu 10:7, a poraženi su tijesno i to doslovno u zadnjim minutama od na papiru puno jačeg grčkog doprvaka Vouliagmenija (12:14) i sada Ortigie, treće momčadi Italije (14:16).

Primorje EB nije dakako ušlo u Ligu prvaka, ali nastavljaju svoj put Europom, ulaskom u kvalifikacije Eurokupa. Daljnje će suparnike doznati tijekom ponedjeljka poslijepodne kada je predviđen ždrijeb kvalifikacija ovog natjecanja.