Prvenstvo Hrvatske / 24. ožujka 2024.

Jadranašice uvjerljive u derbiju

Djevojke su ovog vikenda odigrale dvostruki program odnosno utakmice 9. i 10. kola. Kao što smo i najavili, derbi je bio rezerviran za nedjelju prijepodne i splitski sraz Jadrana i Mladosti. Jadranašice su u prvom dijelu prvenstva slavile u Zagrebu i to petercima, a sada su Splićanke bile puno uvjerljivije.

Jadran je u derbiju 10. kola slavio 14:8 što je jedna od najviših pobjeda Jadrana u srazu s mladostašicama posljednjih godina. Nije djelovalo da će tako biti nakon polovice susreta ili 6:6 koliko je bilo nakon druge četvrtine. Iako, i tu je Jadran bio puno bolji sastav, uostalom povele su Splićanke 4:1. Gošće iz Zagreba su bile samo jednom u rezultatskoj prednosti. Bilo je to sredinom treće četvrtine (6:7). U posljednje nepune tri minute ove četvrtine, domaće su postigle tri pogotka, sve u režiji sestara Butić – dvaput Jelena i jednom Magdalena.
Nastavilo se tako i u zadnjoj četvrtini, s nova dva gola Magdalene Butić i jednim Paule Bradašić (13:7). Ovime je Jadran navijestio ne samo pobjedu, već rezultatski uvjerljivo slavlje.

U druge dvije četvrtine jadranašice su u potpunosti ‘zavladale’ poljudskim bazenom, dobile sljedeće dvije četvrtine s po 4:1 i na koncu zasluženo slavile sa 6 pogodaka razlike. Jelena Butić je poslovično bila prva igračica utakmice (6 golova).
Ovom pobjedom su jadranašice preuzele čelno mjesto u poretku s bodom više, ali još i utakmicom manje ud odnosu na aktualne prvakinje iz Zagreba.

U ostalim susretima iznenađenja nije bilo. Jugašice su nakon subotnjeg poraza u svom bazenu od Mladosti, u nedjelju ‘uzele’ mjeru Osječankama iz Murse. Kada smo kod Murse, skrenimo samo kratku pozornost na subotnju utakmicu u kojoj je Jadran ostvario rekordnu pobjedu od čak 39:2 protiv Murse. Magdalena Butić je postigla 9, a Jelena Butić 8 golova. Nije baš predaleko bila ni Ivana Butić s 5 golova koliko je još postigla i Tonia Tadić. Već u prvoj četvrtini je bilo 10:0!