Kup Hrvatske, Mlađe juniorke / 22. travnja 2023.

Jadranašice nadomak pokala

U Splitu se ove subote i nedjelje odigrava i završni turnir Hrvatskog kupa za mlađe seniorke. U poljudskom su bazenu 4 sastava, od toga dva splitska – Jadran i POŠK 1937, te Jug i Mladost.

Prvog dana natjecanja su odigrana dva kola. Prvo je kolo bilo lagani uvod, posebno za jadranašice i jugašice. Naime, Jadran je u gradskom derbiju svladao POŠK 1937 vrlo uvjerljivo, (16:4). U svakoj su četvrtini poškovke postigle po 1 pogodak, dok su u Jadranu golovima prednjačile Jelena Butić 7, te Neli Janković 6 golova.
Dubrovkinje iz Juga su pak bile dvostruko bolje od mladostašica, (10:5). Za Žabice je 3 gola postigla Ria Glas, a za Jug je s 4 pogodaka najbolja bila Nika Alamat.

U 2. kolu su se susrele međusobno pobjednice odnosno poražene iz uvodne runde. Tako je Jadran dočekao i pobjedom u svoju korist ispratilo Dubrovkinje iz Juga, (16:12). Treća četvrtina koju su dobile jadranašice čak 6:2 je u konačnici i presudila pitanje pobjednica. Za Jelenu Butić što drugo reći nego – briljirala je. Postigla je naime čak 9 golova! Nezadrživa!

U drugoj utakmici 2. kola, Mladost je svladala POŠK 1937 s dva gola razlike, (11:9). U ovoj je utakmici golovima prednjačila mladostašica iz Broda, Ria Glas koja je postigla 7 pogodaka.

Kolo prije kraja, Jadran ima maksimalan broj boda – 6, te je jadranašicama dostatan i remi u nedjelju protiv Mladosti za ukupnu pobjedu odnosno pobjednički pokal. Mladost pak ima 3 boda, pa sigurno i Zagrepčanke imaju svoju računicu. Baš kao i jugašice koje iz dvije utakmice imaju tri boda, a igraju protiv poškovki koje nemaju niti jedan bod.