Prvenstvo Hrvatske, Seniorke / 26. travnja 2023.

Jadranašice bolje od POŠK-a 1937

Gradski derbi u Splitu, prvi od ukupno dva, u polufinalu doigravanja Prvenstva vaterpolistica, pripao je Jadranu. Jadranašice (sastav trenera Aljoše Kunca) bile su bolje od suparnica iz POŠK-a 1937 (trener Višeslav Sarić) 9:7.

Igračice POŠK-a 1937 vodile su samo jednom, u početku utakmice preko Brođanke u svom sastavu Alke Lulić. Jadran je s dva gola Ane Gorete preokrenuo u svoju korist (2:2), da bi Lara Srhoj poravnala pred kraj prve četvrtine (2:2). Rezultatski gledano to je bio i posljednji trenutak izjednačenosti, budući da je od tog trenutka Jadran preuzeo vodstvo i više ga nije ispuštao.
Treća četvrtina je načelno odlučila pobjednice jer u tom su razdoblju jadranašice ostvarile tri gola prednosti (3:6 i 4:7) što je u susretu dva solidno izjednačena sastava i igračica koje se poprilično dobro poznaju, dovoljno da bi bilo presudno.
S dva gola Ive Rožić i Nine Eterović, POŠK 1937 je priprijetio, smanjio na 6:7 šest i pol minuta prije kraja, ali suparnice preko Brune Barišić ponovo vraćaju malo veći mir u redove Jadrana (6:8). Tri minute prije kraja, pobjeda Jadrana je potvrđena golom iz kontre Neli Janković (6:9).
Poraz poškovki je ublažila golom u zadnjoj sekundi Lara Srhoj.

U polufinalu ženskog seniorskog Prvenstva Hrvatske igraju se maksimalno dvije utakmice. Uzvratna utakmica ovih dvaju sastava je na rasporedu u subotu, 6. svibnja.

Drugi polufinalni par svoju će prvu utakmicu polufinala odigrati predstojeće subote, 29. travnja, kada se u Šibeniku sastaju Viktoria i Mladost.