Liga prvaka / 15. studenoga 2020.

Jadran zauzeo peto mjesto, nastavljaju u Eurokupu

Splićani su se pobjedom oprostili od Siracuse i kvalifikacija za Ligu prvaka. Jadran je u nedjeljnoj matineji, susretu koji je počeo u 9 sati, pobijedio francuski Pays d’Aix vrlo uvjerljivo, 11:5.

Sve je bilo završeno već u prve dvije četvrtine nakon kojih je Jadran vodio 8:4. Naša je momčad doslovno od prve sekunde krenula snažno i neovisno terminu, te značaju utakmice odgovorno prema prvenstveno sebi samima. Kada tako pristupate, stiže vas i nagrada. U šestoj minuti već 4:1, do kraja prve četvrtine 5:2, a sredinom druge dionice bilježimo i 8:2 za Jadran. Ništa bitnije u igri splitske momčadi nije bilo poremećeno niti nakon isključenja centra Duževića, dvije minute prije kraja druge četvrtine.

U suparničkom sastavu iz Aix-en-Provencea, po 2 su gola postigli Hrvati – Maroje Gluhaić i Andro Gagulić.

Jadran će ove sezone europske nastupe nastaviti u Eurokupu, a parovi će biti uskoro određeni ždrijebom.