Prvenstvo Hrvatske, Seniori / 12. travnja 2023.

Jadran u finalu protiv jugaša

Lagano su i brzo, u skladu s očekivanjima, jadranaši premostili Rijeku. U drugoj utakmici polufinala doigravanja Prvenstva Hrvatske, Jadran je nakon pobjede 14:6 u svom bazenu, slavio i u gostima. Na Kantridi je bilo još uvjerljivije, pa je tako Jadran na koncu slavio čak 20:9.

Slično kao u prvoj utakmici, ponovo je sve bilo naznačeno već u prvoj četvrtini. U prvom susretu u poljudskom bazenu je bilo 5:1 za jadranaše, sada 6:2. Trener domaćina Igor Hinić probao je u početku s nedovoljno zaliječenim vratarom Maurom Čubranićem (17) na golu. No, jako se brzo vidjelo, nakon tri minute i tri primljena pogotka, da su očito bolovi u leđima prejaki, da jednostavno sputavaju nadarenog vratara Riječana, pa je između vratnica zaplivao još malo mlađi Mauro Dipić.

Iako, da je na golu Riječana i bio Čubranić u najboljoj formi, jednostavno bi se teško bilo oduprijeti silini i kvaliteti koju su s lakoćom, i bez kapetana Šetke, demonstrirali splitski vaterpolisti.

Jadran se tako pridružio Jug Adriatic osiguranju u finalu državnog prvenstva. To je isti par završnice kao i prošle sezone, a kakav će sada biti epilog ostavljamo terminima finalnih utakmica koji su naravno već poznati.

1. utakmica, 22. travnja (SPLIT): Jadran – Jug Adriatic osiguranje

2. utakmica, 30. travnja (DUBROVNIK): Jug Adriatic osiguranje – Jadran

3. utakmica, 3. svibnja (SPLIT): Jadran – Jug Adriatic osiguranje

4. utakmica (moguća), 9. svibnja (DUBROVNIK): Jug Adriatic osiguranje – Jadran

5. utakmica (moguća), 17. svibnja (SPLIT): Jadran – Jug Adriatic osiguranje

Sve finalne utakmice će prenositi HTV 2.