Prvenstvo Hrvatske, Seniori / 1. svibnja 2024.

Jadran u finalu

Novog prvaka Hrvatske valja potražiti u momčadima Jadrana ili Jug Adriatic osiguranja. Nakon pobjede jadranaša u Splitu protiv Mladosti u trećoj utakmici polufinala doigravanja, poznati su parovi kako finala, tako i utakmica za treće mjesto.

Finalni par čine Jadran – Jug Adriatic osiguranje, a za broncu Primorje EB – Mladost. Prvonavedeni klubovi u spomenutim parovima, ujedno su i domaćini prve utakmice.

U srijedu navečer u poljudskom bazenu, nije bilo puno dvojbi. Jadran je bolji sastav od Mladosti, to su i dokazali u vodi, te polufinalnu seriju okončali u trećoj utakmici s ukupnom pobjedom 2-1. Splićani su vodili tijekom cijele utakmice, iako to nije bilo u onoj mjeri uvjerljivo i nadmoćno kao u prvom susretu u Splitu (15:5). Doduše, valja spomenuti da su nakon prve polovice utakmice jadranaši osigurali pobjedu, povevši 7:2. Međutim, Žapci niti u jednom trenutku nisu posustajali, a to su i dokazali u trećoj četvrtini u kojoj su uspjeli smanjiti na 7:5. Početkom zadnje četvrtine, samo šest minuta prije kraja još je uvijek bilo samo +2 za Jadran (8:6). Golom Marina Čaglja, te s dva uspješna šuta Jerka Marinića Kragića, Jadran je ‘otišao’ na 11:6 dvije minute prije kraja, te razriješio pitanje drugog finalista.

Finalna serija za naslov prvaka država trebala bi početi u petak, 10. svibnja. Dan kasnije bi pak u bazen trebali i igrači Primorja EB i Mladosti u seriji susreta za treće mjesto u Prvenstvo Hrvatske.