Liga prvaka / 12. studenoga 2020.

Jadran svladao i rumunjskog prvaka

Splićani nakon prve dvije utakmice kvalifikacijskog turnira A1 skupine u Siracusi, imaju omjer 2-0. Jadran je naime jutros, poprilično rano (s početkom utakmice u 9 sati već) svladao najbolju rumunjsku momčad, bukureštansku Steauu.

Cijelim tijekom susreta Jadran je bio u vodstvu, a najviše što je Steaua uspjela učiniti bilo je jedno poravnanje (6:6, dvije minute prije kraja druge četvrtine). Upravo nakon tog izjednačenja Smodlakini su izabranici praktički i ‘prelomili’ utakmicu neovisno tomu što su baš tada ostali bez Zvonimira Butića (treća osobna pogreška) koji je dotad već bio postigao 2 gola, oba iz peterca. Naime, u manje od minutu i pol do kraja druge četvrtine, jadranaši su ‘vezali’ tri uzastopna gola – Pejković, Šetka i Milardović – te su u poluvremenu imali prednost od tri pogotka. S novim golom Nikole Milardovića u prvoj minuti treće dionice, Jadran je poveo s već ‘komfornom’ prednošću (10:6). Ovu je razliku naša momčad održavala sve do ulaska u zadnjih osam minuta kada je Steaua uspjela tek ublažiti poraz.

Jadranu vrlo brzo, za nekoliko sati predstoji i još jedna, u skupini najteža utakmica. Od 15.00 sati suparnik će biti talijanski prvoligaš Ortigia u 3. kolu. Za razliku od Jadrana, talijanski je sastav ovo prijepodne, dakle u 2. kolu bio slobodan, što je za njih dodatna olakotna okolnost.