Liga prvaka / 9. studenoga 2021.

LIGA PRVAKA – Prva pobjeda Jadrana

Splitski Jadran je došao do prvih bodova u ovosezonskom izdanju Lige prvaka. U svojem su bazenu na Poljudu, jadranaši svladali čvrstog gosta iz Gruzije, momčad Dinama iz Tbilisija 15:13. Nešto teže ili s manjom gol-razlikom na koncu od onog što je bilo za očekivati, ali dojam je ionako subjektivan pojam. Ono jedino bitno, jedino što se pamti je pobjeda i 3 boda na kontu našeg predstavnika.

Skupina A je ovom utakmicom potvrdila svoju snagu, odnosno činjenicu kako u ovoj grupi neće biti jednostavno nikome i nikada osvojiti bodove. Upravo s tog stajališta ova je pobjeda Splićana, kao i nadamo se svaka sljedeća, izrazito važna. Dinamo je pružio snažan otpor u prvoj četvrtini, te su gosti uspijevali ‘držati’ utakmicu u rezultatskoj neizvjesnosti sve do sredine druge dionice (5:4 za Splićane). U tom trenutku do izražaja dolazi kvaliteta i brzina jadranaša. Prvo Harkov i Šetka ‘podižu’ prednost na tri gola razlike (7:4), da bi do konca druge četvrtine bilo i još uvjerljivije (10:5) zaslugom odnosno pogocima Marinića Kragića, te centara Duževića odnosno Dobuda.

Najbolje razdoblje igre jadranaša je tek slijedilo. U trećoj dionici, nekoliko ‘laganih’ pogodaka, prvenstveno protunapadima, pa zatim i proplivavanjima u situacijskim napadima, pa iz peterca… Sve u svemu, uoči zadnjih osam minuta Jadran je imao uvjerljivu prednost 14:7. Dinamo još k tomu i igrača manje u rotaciji jer je treću osobnu dobio Dadvani.

Zadnja dionica je već malo enigmatičnija. U ovom dijelu igre je gost postigao čak 6 golova, domaćin tek 1, no ipak Jadran je imao preveliku prednost da bi mogao ispustiti zasluženu pobjedu iz ruku. Nakon utakmice, Mile Smodlaka, trener Jadrana nije bio baš oduševljen sa završnim minutama, neovisno pobjedi u konačnici.

– Ne znam što se dogodilo u zadnjoj četvrtini. U redu, promijenili smo vratara (Podrug umjesto Anića), Dinamo je dao 2-3 ‘lagana’ gola, ali to nije razlog zašto smo ovako pali u zadnjoj četvrtini. Moram priznati da sam jako ljut na svoje igrače, na njihovu reakciju, ovo je bilo jako loše – rekao je trener Smodlaka.

Dejan Stanojević, srpski strateg na klupi Dinama će nakon utakmice.

-Prvo, čestitam Jadranu koji je zaslužen pobijedio. U nekim smo dijelovima utakmice kontrolirali susret. Zadnju četvrtinu smo odigrali stvarno dobro. Ono što me kao trenera zadovoljava je da su moji igrači i nakon što su gubili 7 razlike nastavili igrati najbolje što mogu. Morate znati da su u ovoj momčadi Dinama danas igrala trojica igrača kojima je ovo druga seniorska utakmica u karijeri! Ne u Ligi prvaka, nego druga utakmica uopće u seniorskoj konkurenciji. Za šestoricu je ovo pak bila tek peta ili šesta utakmica u seniorskoj konkurenciji. Gotovo iracionalno i zato je ovo za nas dosta dobar rezultat.

LIGA PRVAKA – Bijač briljirao protiv Novog Beograda

U preostale tri utakmice 2. kola A skupine Lige prvaka, sva tri znaka – pobjeda domaćina, remi i pobjeda gosta. U derbiju kola, Olympiacos naših Bijača i Bušlje je izborio veliku pobjedu u bazenu mega-momčadi, Novog Beograda. Marko Bijač je bio jedan od junaka susreta s čak 11 obrana. Grčki prvak je vodio cijelim tijekom susreta, a definitivno su ‘prelomili’ u trećoj četvrtini koju su dobili čak 4:0. Već je sredinom druge bilo 6:2 za Olympiacos, no domaćin je smanjio do poluvremena na 6:5. Tada slijedi šou Genidouniasa koji je u trećoj četvrtini postigao čak tri gola, jedan je pridodao i Filipović, te je Olympiacos poveo čak 10:5 uoči zadnjih 8 minuta.

Radnički je u Kragujevcu izvukao remi protiv Ferencvarosa pogotkom Miloša Ćuka za 11:11 samo 14 sekundi prije kraja. Naš Josip Vrlić je za domaćina postigao 1 gol. Utakmica je generalno bila potpuno izjednačena što se da za razlučiti i iz četvrtina (2:2, 4:4, 1:2, 4:3). Momčadi su se izmjenjivale u vodstvu, ali nitko nije vodio s više od jednog pogotka razlike.

U Brescii je domaćin pogotkom Alesianija 7 sekundi prije kraja potvrdio pobjedu (14:12) protiv Barcelonete trenera Elvisa Fatovića. Ljevoruki Novosađanin u Brescii, Boris Vapenski je postigao 4 gola, baš koliko i Alvaro Granados za goste.

Rezultati 2. kola A skupine: Novi Beograd – Olympiacos 9:12 (Bijač 11 obrana), Radnički Kragujevac – Ferencvaros 11:11 (Vrlić 1 za Radnički) i Brescia – Barceloneta 14:12.

Poredak: Olympiacos 6, Brescia 4, Barceloneta 3, Novi Beograd 3, Jadran 3, Ferencvaros 2, Radnički 1, Dinamo 0.