Regionalna liga / 11. travnja 2024.

Jadran s lakoćom preko Zvezde

Prvog dana zaključnog turnira za prvaka Premier lige u Splitu, domaći je Jadran ostvario prvi zacrtani cilj. Splićani su rezultatski ‘raznijeli’, s velikom lakoćom pobijedili suparnika iz Beogradu, momčad Crvene zvezde, ali ono što su ovom pobjedom ostvarili učenici trenera Marelje je osiguranje startne jedinice u doigravanju domaće lige, dakle Prvenstva Hrvatske.

Jadran je momčad iz Beograda svladao skoro pa po poučku kakav su ostvarili samo dva dana ranije, igrači Jug Adriatic osiguranja protiv istog suparnika, ali u Eurokupu. Splićani su vrlo brzo, te izrazito uvjerljivo nadmašili suparnika.

Konačnih 7 golova razlike čak i nije najveća prednost jer Jadran je početkom zadnje četvrtine imao i 8 pogodaka prednosti (12:4). Crvena zvezda se jednostavno nije mogla snaći u splitskom bazenu, budući da im je Jadran prijetio, ali i pogađao sa svih strana. U konačnici, samo dvojica igrača domaćina (Duje Pejković i Matias Biljaka) se nisu upisala u ljestvicu strijelaca što također dovoljno govori.

Za Jadran su zaigrali nakon dugo vremena i Marino Čagalj, prvi put od prosinca kada se razbolio od mononukleoze, te ljevak Đuro Radović koji je sanirao ozljedu. Obojica su i dali po jedan pogodak, dok je što se golova tiče prednjačio Jerko Marinić Kragić. Kapetan jadranaša smjestio je čak 4 lopte u mrežu Beograđana.

Već su i uvodne minute naznačile kakva će to utakmica biti. Kontra Fatovića, pa peterac Marinića Kragića i onda još jedan gol istog igrača, ali s igračem više – 3:0 nakon samo četiri i pol minute.
Cijelu drugu četvrtinu, ali i prvu minutu treće, gosti nisu postigli ni pogodak, a za to su vrijeme Splićani ‘punili’ mrežu suparnika – 8:2. Početkom zadnje dionice već spomenutih, najvećih, 12:4 za Jadran. Briljantna izvedba hrvatskog prvaka koji će sutra odnosno u petak biti slobodan na splitskom turniru, a sljedeća utakmica jadranaša je u subotu navečer protiv Novog Beograda.

IZJAVE

Jure Marelja, trener Jadrana:

– Ostvarili smo svoj primarni cilj, da u doigravanju domaćeg prvenstva idemo na Mladost, koja nije niti malo lakši suparnik od Primorja. No, hipotetski ako prođemo u finale, a nadam se da hoćemo, imamo prednost domaćeg terena. Večeras je Zvezda djelovala demotivirano i tromo, a mi smo se nametnuli stavom i pobjeda niti u jednom trenutku nije dolazila u pitanje. Čestitam mladićima, maksimalno ozbiljno su shvatili zadatak.

Marino Čagalj:

– Oni su došli nakon jedne teške utakmice u Dubrovniku protiv Juga i nije lako nakon toga opet dati maksimum. Mi smo bili motivirani, igramo doma, važno nam je ovo bilo. Od početka smo bili fokusirani, odradili to kako treba, nadam se da će tako biti i u subotu. Već smo treću godinu za redom u prilici da osvojimo ovaj trofej, nije to mala stvar.