Prvenstvo Hrvatske, Seniori / 19. travnja 2024.

Jadran rutinski do pobjede

Jadranaši su napravili prvi korak k plasmanu u finale doigravanja našeg državnog prvenstva. Aktualni prvak Hrvatske u prvoj je polufinalnoj utakmici u Splitu, pred svojim navijačima, lagano, uvjerljivo i bez puno problema pobijedio suparnika iz Zagreba, momčad Mladosti.

Samo prvu četvrtinu je domaćin igrao u ‘prvoj brzini’ i kada bi se našalili, plivao leđno. To je bila dionica u kojoj je Mladost u jednom trenutku čak kratko i vodila (1:2), a nakon prve četvrtine je još imala pozitivan ili bolje, neutralan rezultat (3:3). A onda… onda su domaćini prebacili u nekoliko puta višu brzinu i to se vrlo brzo očitovalo i na semaforu. Nakon druge dionice 7:4, a nakon treće i 12:4 za domaćina, dakako. Mladostaši su bili nanizali čak 17 minuta bez postignutog pogotka.

U momčadi Jadrana osim ozlijeđenog Luke Bukića, nije bilo australskog reprezentativca, Marcusa Berehulaka. Druga utakmica para Jadran – Mladost, odigrat će se u Zagrebu, u subotu, 27. travnja. U slučaju nove pobjede Splićana, Jadran bi se time plasirao u finale Prvenstva Hrvatske.