Liga prvaka / 4. svibnja 2024.

Jadran poražen od Pro Recca

Nakon 5. kola Lige prvaka, nadmetanja u četvrtfinalnoj skupini A, Jadran je i dalje bez boda, a s druge strane Pro Recco nastavlja svoj pobjednički niz. Istini za volju, ova utakmica u Reccu, kao i cijelo 5. kolo lišeni su većeg natjecateljskog značaja budući da je od ranije znano da iz ove skupine dalje, odnosno na Final Four Lige prvaka idu Pro Recco i Novi Beograd.

U takvim okolnostima Splićani nisu zaigrali u najjačem sastavu. Izostali su tako Marino Čagalj i Josip Vrlić, uz dakako ranije zbog ozljede odsutnog Luke Bukića, kao i Marcusa Berehulaka čiji se povratak iz Australije tek očekuje.

S druge strane Pro Recco, aktualni prvak Europe je zaigrao bez Ivovića, Hallocka i Echeniquea. Samo je prvu četvrtinu naš prvak održavao rezultatsku ravnotežu (2:2), da bi preostale tri četvrtine uvjerljivo dobio talijanski sastav trenera Sandra Sukna. Uostalom, u drugoj i trećoj četvrtini su igrači domaćina postigli po 6 pogodaka u svakoj dionici.

Splićani će posljednji svoj susret u ovosezonskoj Ligi prvaka odigrati 15. svibnja,  gostima kod Marseillea.