Regionalna liga / 29. ožujka 2024.

Jadran pobijedio i drugog srpskog predstavnika

Jako dobar, vrlo uspješan i ugodan izlet u Beograd. Mogli bi i tako jadranaši opisati svoje preduskrsne dane provedene u glavnom gradu Srbije, na prvom turniru za prvaka Premier lige ili poredak od 1. do 5. mjesta. Naime, nakon što su dan ranije svladali moćni Novi Beograd (14:12), sada se naš prvak malo ‘poigrao’ protiv Crvene zvezde.

Kada je nakon četiri i pol minute utakmice bilo 4:1 za hrvatskog prvaka, prva je pomisao kako rezultatski, ali tako i temeljem viđene igre u bazenu, da su Splićani na dobrom, jako dobrom putu. No, ono što tada nismo znali je da je ono ‘glavno’ tek slijedilo. U svakom slučaju napadački, ali još više obrambeno. Splićani su ‘izludili’ suparnika koji je primjerice imao realizaciju igrača više tek 1-10. Vratar Jadrana Ivan Marcelić ubilježio je čak 15 obrana, a o blokovima jadranaša da i ne govorimo.

Sve je to imalo za posljedicu i podatak da beogradski sastav nije punih 19 minuta postigao niti jedan gol. Cijelu drugu i treću četvrtinu, ali i zadnju minutu prve, te prve dvije minute zadnje dionice. Splićani su u tom razdoblju podignuli svoju prednost s 4:3 na 9:3. Čak i ne toliko puno rezultatski, ali nije ni trebalo jer obrambeno su jadranaši djelovali čvrsto poput granita.