Mlađi juniori, Prvenstvo Hrvatske / 14. travnja 2024.

Jadran pobijedio, a da nije niti jednom vodio

Od petka do nedjelje odigrana je većina utakmica 17. i 18. kola Prvenstva Hrvatske za mlađe juniore. Ostale su naime za odigrati još po jedna utakmica iz svakog kola (Primorje EB – Zadar 1952, 17. kolo odnosno Opatija LRH – Zadar 1952, 18. kolo).

Što se odigranih susreta tiče, očekivano je lider Medveščak nastavio svoj nezaustavljivi pobjedonosni pohod. Sada su im se na ‘meti’ našli splitski klubovi, POŠK 1937 i Mornar koji su uvjerljivo svladani. Mladim mornarevcima je dodatno vikend-boravak u Zagrebu ‘pokvarila’ i Mladost. Drugoplasirana momčad ovog prvenstva je također nadmoćno, a i najavljivano, svladala sastav Mornara.

Najzanimljiviji je zapravo bio susret treće i četvrtoplasiranog, Jadrana i Jug Adriatic osiguranja u Splitu. Domaćin je slavio 15:13, ali tek nakon izvođenja peteraca. Puno je zanimljivije da su mladi jugaši poveli čak 4:0, a taj je niz iz peterca samo koju sekundu prije kraja prve četvrtine prekinuo jadranaš Nardo Skejić. Ovog mladića ističemo iz razloga njegove presudne uloge u završnici utakmice.

Jugaši su održavali prednost sve do uoči zadnjih minutu i pol. Dapače, nakon što se Jadran u nekom trenutku bio i približio na samo gol zaostatka, do konca treće dionice je Jug Adriatic osiguranje ponovo došao do prednosti 4 gola (9:5).

U zadnjoj četvrtini na scenu stupa već navedeni mladi Skejić. U posljednjih osam minuta je ovaj dečko postigao čak 4 gola (ukupno u utakmici, prije raspucavanja peteraca, 6 pogodaka). Od ta 4 gola, 3 su bila iz kaznenih udaraca, ali ne umanjuje bitno dojam. Upravo je pogotkom Skejića minutu i pol prije kraja 32. minute, Jadran izjednačio na 11:11 i ‘odveo’ utakmicu u raspucavanje peteraca. Tu su se pribranijima pokazali mladi Splićani koji su tako na kraju pobijedili, a da u cijeloj utakmici nisu niti jednom vodili.
Ovom pobjedom je Jadran zadržao ‘korak’ za Mladosti za kojom zaostaju samo 2 boda.