Liga prvaka, Seniori / 26. travnja 2023.

Jadran na minus 3 u Ateni

Nije baš puno šanse ponudio grčki prvak hrvatskom doprvaku u Pireju. Jedno kratkotrajno vodstvo u samom početku utakmice (Marinić Kragić za 1:0 Jadrana), pa donekle i Pejkovićev gol za poravnanje pred kraj prve četvrtine (2:2) i to je to. Rezultatski gledano. Iako, nisu Splićani ni odigrali tako loše, posebno kada se uzme u obzir gdje su i protiv koga igrali. Možda najviše ovo potonje – protiv koga, a tu ciljamo na pojedince.
Svakako da je jedan od njih mađarski ubitačni ljevak Marton Vamos (4 gola), ali po nama ključan čimbenik, čovjek odluke ili prevage bio je jedan Hrvat. Samo, na golu suparnika – Marko Bijač. ‘Jedinica’ Barakuda imao je jedan od onih ‘svojih’ dana. Dana kada bi najradije poželjeli zaobići bazen jer u njemu, pokraj Marka između vratnica, malo će što proći. Prikupio je Bijač na koncu 14 obrana, od toga i jedan peterac Šetki.
Nakon prve četvrtine je bilo 3:2 za domaćina, da bi presuda na određeni način ‘pala’ već u drugoj četvrtini. Tri uzastopna gola – Genidounias, pa drugi Hrvat u Olympiacosu, Bušlje i onda još i Vamos i to je 6:2. Najveća prednost na utakmici, ali do kraja susreta Olympiacos je cijelo vrijeme držao jadranaše na rezultatskom odstojanju od 2-3 gola prednosti u njihovu korist. Trener Marelja je pokušao i s promjenom vratara, pa je druge dvije četvrtine branio Ivan Marcelić, ali neke veće rezultatske promjene u bazenu nije bilo.
Budući da je dan ranije Vouliagmeni (izravan suparnik Jadrana za 4. mjesto) očekivano slavio u Tbilisiju protiv Dinama (14:9), šanse Splićana za Final 8 Lige prvaka su dodatno bitno umanjene. Dva kola prije kraja, Vouliagmeni ima 3 boda više, ali i bolji međusobni omjer. U sljedeća dva kola, Jadran gostuje kod Pro Recca i doma dočekuje Waspo 98 Hannover, dok Vouliagmeni ide u goste Barceloneti, a doma dočekuje Radnički.

Ostali rezultati skupine A

Kolo gostiju

Tako bi mogli okarakterizirati ovo kolo, ako ne računamo utakmicu u Ateni. Rezultati u skladu s očekivanjima, a skrećemo pozornost da su za Waspo 98 Hannover čak 6 od ukupno 7 golova postigli Hrvati, dok je vrlo dobru realizacijsku večer imao i centar Pro Recca, Luka Lončar.

U utorak:

Dinamo – Vouliagmeni 9:14 (3:2, 1:5, 3:2, 2:5 – Vlahović 2 za Dinamo)

U srijedu:

Waspo 98 Hannover – Barceloneta 7:16 (2:4, 2:2, 1:6, 2:4 – Bašić 3, Lozina 2, Ćorušić 1 za poražene)

Radnički – Pro Recco 8:16 (2:6, 3:3, 0:4, 3:3 – Lončar 3 za pobjednika)

Poredak: Barceloneta 33, Pro Recco 30, Olympiacos 28, Vouliagmeni 17, Jadran 14, Radnički 9, Dinamo 6 i Waspo 98 Hannover 3.