Liga prvaka / 8. listopada 2024.

Jadran krenuo s pobjedom

Hrvatski prvak je u Ligu prvaka krenuo s pobjedom. Istina, petercima, ali svaka pobjeda uvijek veseli. Jadran je u dramatičnim okolnostima utakmice u poljudskom bazenu vodio protiv Radničkog 3:0 i 4:1, da bi suparnik prvi put poveo, ali samo 11 i pol sekundi prije kraja utakmice (9:10 – Vasić). Jadran je bio na rubu poraza, no da tako ne bude pobrinuo se Loren Fatović golom 2 sekunde prije kraja! Gol za 10:10 i peterce u kojima je jedna obrana i to mladog Čelara u 3. seriji bila dostatna za pobjedu Jadrana.

Tako bi to izgledalo, gotovo pa telegrafski. No, poljudska je utakmica ponudila puno više od uzbuđenja u zadnjoj minuti četvrte dionice.

Briljirao je Bijač

Počeo je ne dobro, nego odlično naš prvak. Prva četvrtina 2:0, u drugoj i 3:0 uz neke prilike i za još dodatno ‘podebljanje’ vodstva. Marko Bijač je poslovično briljirao na vratima, obranio i peterac i to srpskom reprezentativcu, Strahinji Rašoviću. Obrana Jadrana s igračem manje jako dobra. Uostalom, suparnik je prvi gol na utakmici postigao tek u 15. minuti odnosno malo manje od dvije minute prije kraja druge četvrtine (Pijetlović s vratnice, napad s igračem više – gol za 3:1). Već u sljedećem napadu Australac Berehulak je pogodio za 4:1, vodstvo Jadrana. No, tada Radnički pokazuje koliko su oni pak kvalitetna i moćna momčad. Iz gotovo pa bezizlazne situacije, ekspresno su se vratili u igri. Naime,  do poluvremena su smanjili na samo 4:3. U skoro pa minutu i pol uspjeli su postići tri gola.

Krenuo je i Fatović

U trećoj je četvrtini Radnički još više ‘zapeo’, u jednom trenutku čak i poravnao (5:5), ali drugu polovicu utakmice perfektno je odigrao Loren Fatović. Od rezultata u poluvremenu 4:3 za domaćina, Loren daje sva sljedeća četiri pogotka Jadrana. Simultanka! Još važniji je tajming pogodaka. Primjerice, gol za 7:5 samo dvije sekunde prije kraja treće četvrtine. Pa i gol za 8:5 početkom zadnje dionice.

U ovoj je četvrtini Jadran još jednom imao +3 (9:6), točno pet minuta do kraja, da bi Radnički pretežito iz napada s igračem više uspio izjednačiti na 9:9. Potom je uslijedila završnica koju smo opisali u uvodu.

U drugoj utakmici B skupine, Ferencvaros je doma pobijedio Dinamo iz Tbilisija 16:7.

Sljedeću utakmicu Jadran igra u Tbilisiju kod Dinama, 15. listopada.

U skupini A, Novi Beograd je pobijedio Steauu našeg ljevaka Ivana Živkovića 11:7, dok je u Magdeburgu, Oradea u gostima slavila protiv Waspo 98 Hannovera 11:10. Za poražene su od Hrvata golove dali Buha 3 i Milardović 1 gol.