Liga prvaka / 11. studenoga 2020.

Jadran krenuo pobjedom

Pobjedom su Splićani otvorili svoje nastupe u kvalifikacijskoj skupini A1 u Siracusi. Suparnik iz Kotora, momčad koju vodi naš Sandro Sukno (tako smo imali i dvoboj dvojice Tuckovih pomoćnika, Smodlaka protiv Sukna), ipak nema tu ni snagu, kvalitetu, a još manje iskustvo da bi se mogli nositi s momčadi iz vrha hrvatskog vaterpola, klubom koji je zadnje dvije sezone igrao Ligu prvaka. Primorac istina ima neke iskusnije pojedince (Damir Crepulja), ali to ipak nije dovoljno.

Jadran je sve riješio u otvaranju, u prvih nešto više od 12 minuta. Uostalom, podatak da je suparnik prvi pogodak postigao tek u 13. minuti utakmice (Kljajić za 4:1) govori ponešto o otvaranju. Ono je pripalo jadranašima, prvo golom iz peterca Butića, pa još jednim njegovim golom s igračem više, te pogotkom centra Duževića ponovo s brojčanom prednosti u bazenu.

Početkom druge četvrtine, dva vrlo lijepa pogotka našeg predstavnika. Prvo za 4:0 Jerka Marinića Kragića koji je na 6-7 metara od Jadranovih vratiju presjekao jednu akciju suparnika, preplivao cijelu dužinu bazena i na kraju primorao vratara Kralja na abdikaciju. Vrlo je efektan bio i treći gol Butića (za 5:1), iz velike udaljenosti, padajući već na leđa, loptu je parabolom smjestio u desne rašlje.

Možda je razlika na koncu mogla biti i veća, da je bilo više preciznosti iz peteraca, s igračem više, ali… Tu ipak valja pripomenuti da su se jadranaši prije tek tjedan dana vratili uopće treniranju nakon izolacije zbog koronavirusa, kao i da valja mudro prerasporediti snagu za cijeli turnir. Posebno za sljedeći dan, četvrtak koji je za Splićane možda i ključan, a vrlo je težak. Jadran naime u četvrtak igra dva kola u razmaku od 5 sati!

Prvo u 9 sati ujutro, Jadran uskače u vodu protiv prvaka Rumunjske, Steaue iz Bukurešta, a da bi već u 15.00 bili ponovo u bazenu, ali sada protiv najvećeg suparnika za prvo mjesto u skupini, protiv domaćina Ortigie.

Pripomenimo da je u prvoj utakmici 1. kola ove skupine, Ortigia svladala Steauu 9:3.