Liga prvaka, Seniori / 13. svibnja 2023.

Jadran je s mislima već u srijedi

Pro Recco je bez problema, ali i na tragu očekivanja, došao do nova 3 boda u susretu s našim Jadranom. Splićani su međutim, stječe se takav dojam, sve podredili sljedećoj srijedi u Splitu i odlučujućoj, petoj utakmici finala državnog prvenstva protiv Jug Adriatic osiguranja.

Naime, u sastavu Jadrana nije bilo vratara Mate Anića, centra Nikše Dobuda, najboljeg strijelca Jerka Marinića Kragić, kao niti desnog krila, Ivana Domagoja Zovića. Četvorka iz niske ključnih igrača, iz udarne sedmorke. Već je i tako sagledano bilo jasno da su Splićanima mislima u poljudskom finalu.

Domaćina to naravno nije nimalo sputavalo zaigrati punom snagom, što su i dokazali u prvoj četvrtini koju su riješili u svoju korist 5:1. Već nakon 8 minuta je utakmica načelno bila završena.

IZJAVE TRENERA

Jure Marelja (Jadran):

– Za nas ova utakmica nije nosila nikakav prevelik značaj, nije bilo imperativa jer imamo sljedeći tjedan odlučujuće finale za naslov prvaka Hrvatske. Odigrali smo bez 4-5 igrača, tako da sam zadovoljan. Ponavljam, utakmica nam stvarno nije bila bitna.

Sandro Sukno (Pro Recco):

– Zanimljiva utakmica, nama je dobro došla kao priprema za utorak kada igramo prvi finalni susret Talijanskog prvenstva.

Za Hannover pogađali samo Hrvati

U odnosu na najavu kola prevarili smo se u jednom. Računali smo na sve pobjede domaćina, ali u Hannoveru nije bilo tako. Pomalo je iznenađujuće ondje, u utakmici dva zapravo ne osobito jaka sastava, ipak pobijedio kragujevački Radnički. Za njemačku su momčadi baš sve golove dali Hrvati.

Nadalje, ovim smo kolom dobili konačno i posljednjeg sudionika Final 8 turnira Lige prvaka u Beogradu, a to je atenski Vouliagmeni. Grci unatoč visokom porazu u Barceloni idu na završni turnir budući da imaju tri boda više od Jadrana, a bolji su od Splićana i u međusobnom omjeru.

Ostali rezultati 13. kola A skupine:

• Barceloneta – Vouliagmeni 13:6
  • Olympiacos – Dinamo Tbilisi 19:10 (Vlahović 1 za Dinamo)
  • Waspo 98 Hannover – Radnički 7:12 (Benić 3, Bašić 2, Lozina 1 i Ćorušić 1 za poražene).

Poredak: Barceloneta 36, Pro Recco 33, Olympiacos 31, Vouliagmeni 17, Jadran 14, Radnički 9, Dinamo 6 i Waspo 98 Hannover 3.