Liga prvaka / 8. ožujka 2024.

Jadran izgubio kod Novog Beograda

Naš prvak je drugi dio natjecanja u Ligi prvaka, odnosno nadmetanje u četvrtfinalnoj skupini počeo nažalost porazom u 1. kolu.

U istina vrlo teškom gostovanju za svaku momčad, kod Novog Beograda ili aktualnog doprvaka Europe, Splićani su doživjeli poraz od četiri gola razlike. Ono što je međutim najvećim dijelom i odredilo cijeli tijek susreta, te pobjednika je početak utakmice.

Dekoncentracija u redovima jadranaša, mlak ili prije bi rekli loš ulazak koji je onda za posljedicu toga imao vrlo rano veliki zaostatak u golovima. Nakon prve četvrtine 5:1, a na ulasku u zadnju minutu druge četvrtine 7:1! U poluvremenu malo drukčije brojke, ali ista negativna razlika za hrvatskog prvaka, 8:2 za domaćina. Veliki problemi s igračem više (0:5 u prve dvije četvrtine) i nemogućnost obuzdavanja Alvara Granadosa. čudesan Španjolac ispaljivao je projektile sa svih strana, nesmiljenom žestinom. Ukupno čak 12 šuteva, od toga 6 pogodaka.

Uspostavio je koliko-toliko Jadran ravnotežu u bazenu u drugoj polovici, ali za ništa više ipak od… poraza. U sljedećem kolu, Jadran dočekuje za dva tjedna u Splitu sastav Pro Recca.

Inače, u drugoj utakmici A skupine u kojoj je naš prvak, Pro Recco je svladao Marseille 15:8 (5:2, 2:1, 5:1, 3:4). Ante Vukičević je postigao 2 gola za Marseille.

IZJAVA TRENERA

Jure Marelja (Jadran):

– Jedino čime mogu malo biti zadovoljan to je zadnja četvrtina, jedina u kojoj smo uhvatili ravnotežu između naše obrane i njihovog napada. Ušli smo u utakmicu baš katastrofalno, s manjkom koncentracije, s puno primljenih golova. Pokušali smo s odmakom vremena možda čak i stizati rezultat odnosno zaostatak, ali u presudnim trenucima nismo imali ni dovoljno snage, ni koncentracije.