Kadeti / 2. kolovoza 2023.

Jadran i Opatija LRH u finalu

Došli smo pred samu završnicu finalnog turnira Hrvatskog kupa za kadete, a to znači i da znamo finaliste. Za pobjednički će se pokal nadmetati u četvrtak, od 12.15 sati Jadran i Opatija LRH!

Naime, u polufinalu su Splićani svladali Solaris s 5 golova razlike. U biti, Jadran je i još uvjerljivije nego to govori konačan rezultat došao do pobjede jer je nakon dvije četvrtine rezultat bio 8:2, a nakon treće 12:4 za momčad trenera Vlaića.

U drugom polufinalu, možda čak i malo iznenađenje. Opatijci su svladali jednog od favorita turnira, zagrebački Medveščak. No, kada jedna momčad kao što je to Opatija LRH u istom danu svlada Jug Adriatic osiguranje i Medveščak, a još ranije u skupini i zagrebačku Mladost, onda to više ne može biti slučajnost.

Sjajan opet početak Opatijaca, vodstvo 4:1 nakon prvih sedam minuta. Medvjedi su se počeli vraćati u drugoj četvrtini, da bi im Opatija LRH ponovo rezultatski ‘pobjegla’ u trećoj. U zadnjoj dionici su Medvjedi odlučno napali, stizali u nekoliko navrata na gol zaostatka, ali je Opatija LRH uspjela sačuvati vodstvo do kraja.

Tako će se u finalu sastati iste momčadi koje su već igrale u skupini, u 2. kolu i kada je Jadran bio bolji, 10:7. No, finale je jedna sasvim drukčija utakmica.

Prethodno je u četvrtfinalu Opatija LRH bila vrlo uvjerljiva protiv Dubrovčana iz Jug Adriatic osiguranja. Dovoljno je pripomenuti da su mladi Gospari prvi gol postigli tek u trećoj četvrtini, a dotad su Opatijci već vodili 5:0.

U drugom susretu četvrtzavršnice je Solaris svladao Mladost. U ovoj smo utakmici također vidjeli uraganski početak jedne momčadi. Solaris je poveo 4:0, a na polovici utakmice 5:1. Mladost je uspjela izjednačiti u zadnjoj dionici, no na koncu su mali Žapci ostali ipak za gol kratki u odnosu na Sunčane.

Dodatno podrobnije o svakoj utakmici, s postavama, strijelcima i tijekom samih susreta, možete doznati iz našeg preglednika rezultata.