Kup Hrvatske, Mlađi juniori / 28. rujna 2024.

Jadran i Medveščak u finalu

Pretposljednji dan natjecanja na završnom turniru Hrvatskog kupa za mlađe juniore u Zadru, podario nam je nedjeljne finaliste odnosno par koji će se prije finala boriti za brončanu medalju.

Subota u Višnjiku je počela dvjema četvrtfinalnim utakmicama odnosno nadmetanjima za ulazak u polufinale u kojem su već čekali Jadan i Medveščak kao pobjednici skupina.
Oba četvrtfinalna sraza su protekla u izrazitoj nadmoći mladostaša odnosno mornarevaca. Mladost je naime svladala riječko Primorje EB 14:5, dok je Mornar svladao Jug Adriatic osiguranje 11:7. U potonjem je susretu presudna zapravo bila druga polovica susreta u kojem mladi jugaši nisu postigli ni pogodak, dok su druge strane mlađi juniori Mornara pet puta zatresli mrežu Gospara i tako se plasirali u poluzavršnicu.

Polufinala su donijele zapravo gradske derbije Splita i Zagreba. U prvoj je Jadran pobijedio Mornar. Mladi jadranaši koje vodi trener Mile Smodlaka vodili su cijelu utakmicu, a Mornar je koštalo vrlo dugačko razdoblje od čak 28 minuta bez postignutog gola!

U drugom polufinalu Medvjedi su bili prve tri četvrtine značajno bolji od Žabaca. Nakon tri dionice rezultat je bio čak 11:3 za Medveščak, te je neovisno vrlo dobroj igri mladostaša koji su dobili zadnjih 8 minuta 4:0, Medveščak ubilježio još uvijek vrlo visoku pobjedu. Presudna je svakako za pobjedu Medveščaka bila treća četvrtina koju su dobili glatko, 5:0.

U utakmicama za poredak od 5. do 8. mjesta, Jug Adriatic osiguranje je pobijedio domaćina turnira, Zadar 1952 s tri gola prednosti, dok je primorje EB bilo bolje od Solarisa. Time smo odmah doznali i tko tvori parove utakmica za 5. odnosno 7. mjesto.

U nedjelju će za broncu od 11.40 sati igrati Mornar i Mladost, dok će za pobjednički trofej znanje sučeliti Jadran i Medveščak od 13.00 sati.