Kadeti / 1. kolovoza 2023.

Jadran i Medveščak izravno u polufinalu

U Zagrebu su na bazenu Šalata u utorak odigrane utakmice 2. i 3. kola, a to znači da je okončano natjecanje po skupinama na završnom turniru Hrvatskog kadetskog kupa. Momčadi Jadrana iz Splita i Medveščaka iz Zagreba su osvajanjem prvih mjesta u skupini A odnosno B, ishodili povlasticu izravnog ulaska u polufinale.

Drugo i trećeplasirani sastav iz obje skupine će međusobnim ‘križanjem’ (2A-B3 i B2-A3) odigrati u srijedu ‘lažno četvrtfinale.

Jadran je u A skupini suvereno s tri pobjede osvojio prvo mjesto.  Jadranaši su u 2. kolu pobijedili Opatiju LRH (10:7), prvenstveno zahvaljujući sjajno odigranoj trećoj četvrtini koju su dobili 4:0. U 3. kolu nisu imali puno problema protiv Mladosti. Zagrepčani su od tri utakmice dobili samo jednu, u 2. kolu protiv splitskog POŠK-a 1937.

U B skupini je zagrebački Medveščak ‘protutnjao’ s tri pobjede u isto toliko utakmica. U utorak su redom svladali splitski Mornar, a potom i Jug Adriatic osiguranje. Solaris je u ovoj skupini osvojio drugo mjesto nakon što su i Šibenčani svladali Dubrovčane (u poluvremenu već 6:0), a potom i Splićane iz Mornara.

Podrobnije o svakoj utakmici, s postavama, strijelcima i tijekom samih susreta, možete doznati iz našeg preglednika rezultata.