Challenger Cup / 20. listopada 2023.

Jadran bolji od prvakinja Velike Britanije

Nakon Mladosti dan ranije, sada su i vaterpolistice splitskog Jadrana pobjedom započele svoj dio nastupa na novosadskom turniru A skupine Challenger kupa.
Splićanke su svladale sastav britanskih prvakinja, City of Manchester, 12:10. Prve dvije četvrtine su protekle u izjednačenom susretu u kojem su štoviše Engleskinje u dva navrata minimalno vodile. U trećoj dionici je Jadran potpuno usmjerio utakmicu u svoju korist, te se iz tog razdoblja pamti i najveća prednost -10:6.
Suparnice naših doprvakinja su uspjele smanjiti na 11:10, da bi minutu i pol prije kraja Jelena Butić pogodila za konačnih 12:10.

U subotu, 21. listopada u 3. će se kolu sastati upravo Jadran i Mladost (11.30). Do kraja dana oba će sastava još po jednom u bazen. Jadranašice protiv domaće Vojvodine (19.00), a Mladost protiv City of Manchester.