Vijesti / 14. ožujka 2021.

Iz inozemstva

FRANCUSKA

Slavko Čalić odveo Reims do pobjede

U 17. su kolu Le Championata, u svakoj odigranoj utakmici viđeni pogoci Hrvata. Nerijetko su oni baš bili i odlučujući. Bivši mornarevac, Slavko Čalić bio je najbolji pojedinac i strijelac u utakmici u kojoj je njegov Stade de Reims s 3 razlike ostavio Lille iza sebe.

Vrlo izjednačena je utakmica pak odigrana u Montpellieru gdje je gostovao sastav iz pariškog predgrađa, Noisy-le-Sec. Montpellier je postigao ukupno 6 golova, a naši su igrači postigli njih čak 5. Ivan Živković je u prijašnjem kolu bio strijelac odluke za pobjedu, a sada je s dva pogotka ponovo značajno pridonio da njegova momčad osvoji bod doma. U zadnjoj je četvrtini, kod vodstva gostiju 5:4, upravo Ivan Živković ‘vezao’ dva gola za preokret u 6:5 za Montpellier. Ipak, manje od četiri minute do kraja, za goste je pogodio bivši jugaš, srpski reprezentativac Viktor Rašović za konačnih 6:6.

U visokoj i očekivanoj pobjedi prvaka Marseillea u gostima kod Bordeauxa, u pobjedničkom sastavu nije bilo našeg reprezentativca Ante Vukičevića.

Rezultati 17. kola: Pays d’Aix – Douai 9:8 (Gluhaić 1 za pobjednika); Stade de Reims – Lille 12:9 (Čalić 4/Krizman 2, Kujačić 1); Montpellier – Noisy-le-Sec 6:6 (D. Živković 2, I. Živković 2, Delaš 1/Petković 1); Bordeaux – Marseille 5:13 (Gadza 1 za domaćina). Utakmica Olympic Nica – Strasbourg odgođena je zbog slučajeva koronavirusa u momčadi Strasbourga.

Poredak: Marseille 42 (14), Strasbourg 30 (13), Noisy-le-Sec 30 (13), Montpellier 24 (15)…

ITALIJA

Jokovićeva Brescia u izolaciji

U Italiji ponovo nisu odigrane sve utakmice. Zbog pozitivnog testa Grka Angelosa Vlachopoulosa, cijela momčad Brescie za koju igra naš reprezentativac Maro Joković stavljena je u izolaciju. Oni dakako onda nisu ni odigrali utakmicu protiv Salerna.

Liga za prvaka, 2. kolo – skupina E: Palermo – Pro Recco 5:15 i Posillipo – Trieste 8:8.

Poredak: Pro Recco 6, Palermo 3, Trieste 1, Posillipo 1.

Liga za prvaka, 2. kolo – skupina F: Savona – Ortigia 10:6. Salerno – Brescia (odgođeno).

Poredak: Brescia 3 (1), Ortigia 3 (3), Savona 3 (2), Salerno 0 (1).

ŠPANJOLSKA

Dva gola Zvonimira Anđelića

U 5. kolu drugog dijela Španjolskog prvenstva, u Madridu je Real Canoe svladao Tenerife za koje igra naš Zvonimir Anđelić 13:9. Do pobjede su Madriđani došli u zadnjoj četvrtini koju su dobili 4:1. Domaćini su znatno bolje otvorili, poveli 4:0, da bi potom ‘proradio’ Albert Espanol koji ima 35 ljeta i još uvijek igra, uostalom najbolji je igrač Tenerifea. On je bio kreator povratka s 5 golova čak, ali doprinio je i Anđelić s 2 gola.