Vijesti / 9. veljače 2021.

IN MEMORIAM Vido Bogdan (1964. – 2021.)

Hrvatska je vaterpolska obitelj izgubila još jednog dragog nam i predanog člana, velikog zaljubljenika u igru s loptom u vodi.

U Dubrovniku je u dobi od 57 godina preminuo Vido Bogdan. Kratku je igračku karijeru odigrao pod kapicom Juga, da bi vrlo rano krenuo u trenerske vode upijajući znanje uz velika imena kao što su Dubravko Staničić, Božo Valjalo, Tomo Udovičić, Trifko Banđur. U najtežim vremena Juga u moderno doba, tijekom ’90-tih prošlog stoljeća ostao je u klubu iz Gruža, a koncem tog desetljeća bio je i izbornik hrvatske juniorske reprezentacije.

Iz Juga će potom otići, ne daleko, u gradskog suparnika Bellevue za trenera juniora, a potom i prvog stratega seniorske momčadi. Upravo je pod njegovim vodstvom Bellevue osvojio Mediteranski ili COMEN kup 1998. Jedini trofej tog kluba. Vido Bogdan je predvodio Bellevue pod tadašnjim imenom Dubrovnik Pro Cro i u finale Hrvatskog kupa protiv Mladosti (1998.), do četvrtog mjesta u državnom prvenstvu i do četvrtfinala tadašnjeg Kupa pobjednika kupova Europe.

Vido je kasnije radio i u inozemstvu (Francuska i Italija), a kratko je vrijeme bio i trenerom vaterpolistica Juga što je nastavno na doba kada je radio s vaterpolisticama u Italiji.

Po povratku u Hrvatsku radio je još i s mlađim uzrastima Bellevuea, zatim u Gusaru iz Mlina, a posljednjih 5 godina kao trener mlađih uzrasta dubrovačkog Juga.

Hrvatski vaterpolski savez upućuje duboku sućut obitelji, rodbini, te svim prijateljima i znancima pokojnog gospara Vide Bogdana.