Kup Hrvatske, Vijesti / 28. studenoga 2020.

Hrvatski kup – sažetak 3. kola kvalifikacija

Medvjedi jači od POŠK-a

Prvu pobjedu na zagrebačkom turniru ostvario je Medveščak svladavši na koncu poprilično uvjerljivo i zasluženo momčad POŠK-a koja je pak otvorila za njih odlično. Poškovci su naime nakon početne tri minute imali vodstvo 3:0, što istog trenutka kao da je ‘razbudilo’ Medvjede. Prvo su odgovorili s dva gola u manje od minute, da bi do kraja prve četvrtine potpuno preokrenuli rezultat u svoju koristi ili vodstvo 4:3 za zagrebačku momčad. U drugoj četvrtini je još bilo izjednačene igre, pa i rezultata, da bi se u drugoj polovici treće dionice nakon 6:6, medveščakovci s četiri uzastopna gola odvojili na ‘pristojnu’ razdaljinu, vodstvo 10:6. Pet minuta prije kraja POŠK je uspio smanjiti na samo jedan gol zaostatka (10:9), ali to je bila i posljednja prijetnja Splićana. Ovo je ujedno bila i najzanimljivija utakmica cijelog 3. kola kvalifikacija, ne samo zagrebačkog turnira.

U Dubrovniku, Makarani su čak vodili u poluvremenu protiv Solarisa (4:3), a u zadnju četvrtinu ušli s golom zaostatka za Šibenčanima (5:4 za Solaris). U posljednjih osam minuta na vidjelo je izašla ipak viša razina kvalitete šibenske momčadi. Primorje EB i posebno Jug AO nisu prepustili ni mrvice svojim suparnicima kojima su temeljiti izrešetali mrežu.