Kup Hrvatske, Mlađi kadeti / 9. listopada 2022.

HRVATSKI KUP (mlađi kadeti) – Medveščaku naslov pobjednika

Osvajači Hrvatskog kupa za uzrast mlađih kadeta su igrači zagrebačkog Medveščaka. Medvjedi su cijele ove godine, u natjecanju Kupa igrali besprijekorno, sve utakmice pobijedili, pa tako i onu završnu – finale u Šibeniku protiv Solarisa, 10:4.

Štoviše, vrlo suvereno, igrači trenera Franka Geratovića su od prve minute preuzeli ‘stvari u svoje ruke’, ne dopustivši Šibenčanima da im imalo zaprijete. Već sredinom druge četvrtine je bilo 4:1 za Medveščak, a kako je vrijeme odmicalo tako je samo prednost u korist Zagrepčana rasla.

U susretu za treće mjesto i brončanu kolajnu, Jadran je bio bolji od Mladosti 6:4. U drugoj polovici utakmice mladostaši nisu postigli niti jedan gol, a primili su tri, što je u konačnici i presudilo pobjednika.

Opatiji je pripalo peto mjesto nakon pobjede 11:6 nad KPK, dok je sedmo mjesto zauzeo sastav Mornara BS koji su svladali kolege iz istog grada, POŠK 1937 s 8 golova razlike, odnosno 14:6.

Najboljim igračem završnog turnira proglašen je Filip Marković iz Medveščaka, dok je najbolji vratar njegov suigrač, Ivan Šimatović (Medveščak). Još je jedan trofej otišao u Zagreb, onaj za uzorno sportsko ponašanje ili fair-play, a taj je pripao Mladosti.