Mlađi kadeti / 8. listopada 2022.

HRVATSKI KUP (mlađi kadeti) – Medveščak i Solaris u finalu

U nedjeljnom finalu Hrvatskog kupa za mlađe kadete koji se igra u Šibeniku, sučelit će se zagrebački Medveščak i domaća momčad, sastav Solarisa.

Medveščak je u polufinalu izrazito uvjerljivo pobijedio Mladost (14:7), dok je Solaris bio bolji od Jadrana (12:10).

Medvjedi su nagovijestili svoju večer već u prvih sedam minuta koji su riješili 6:2 u svoju korist, a onda to ‘podebljali’ do poluvremena na 9:4. Filip Marković je kod pobjednika bio prvi strijelac s 4 gola.

U drugom polufinalu je Solaris svladao Jadran. Odlično su Šibenčani otvorili utakmicu povevši 4:1 i održavajući prednost do početka treće četvrtine kada su Splićani uspjeli poravnati (6:6), te se praktički do posljednje minute u bazenu odvijala veličanstvena borba u neizvjesnoj utakmici u kojoj su mladi Sunčani poveli, ali bi jadranaši poravnali. Tako je bilo sve do jedne minute prije kraja kada Vigo Brkić pogodio za vodstvo Solarisa 11:9, da bi pola minute prije kraja pobjedu potvrdio Luka Tucak pogotkom za 12:9.

Prethodno su inače, u subotnjim prijepodnevnim satima, u četvrtfinalu mladostaši s lakoćom svladali Opatiju LRH 6:4 (6:1 je bilo nakon treće četvrtine), dok je Solaris svladao KPK 9:5.

Osim polufinala, navedimo da su odigrane i dvije utakmice poretka od 5. do 8. mjesta: Opatija – POŠK 1937 (21:10) i KPK – Mornar BS (12:11).

Finalna utakmica Medveščaka i Solarisa igra se u nedjelju, 9. listopada na bazenu Crnica s početkom u 12.30 sati.